“My jsme se znali již od mládí, to jsou moje úplné začátky. Tehdy hostovala v Semaforu, kde jsem také vystupoval, a tam jsme se seznámili. Byla to skvělá holka. Trochu introvertní, ale velmi milá. Vždy byla noblesní dáma,” prozradil pro Kafe.cz Jiří Krampol, kterého zpráva o odchodu kamarádky pochopitelně velmi zasáhla.

“Ona uměla skvěle německy. Ne výborně, ale skutečně perfektně. Takže si vzpomínám, že když se někdo snažil německy mluvit, ona chodila a opravovala ho. Takhle buzerovala třeba Karla Gotta. Nebo jsme se Šimkem napsali povídku a v ní byla německá věta “Das ist Skandal”. Ona mi volala a říkala mi, že to mám špatně a že musím vždycky psát ein Skandal,” prozradil úsměvnou historku populární bavič.

“Měla také specifický styl humoru. Takový ironický, ale skvělý. Ona byla skvělá, měl jsem ji opravdu rád,” dodal Jiří Krampol, kterého vzpomínka slyšitelně dojala.

Poslední období strávila uvězněná doma

Yvonne Přenosilová poslední měsíce bojovala se svým zdravím. Trpěla chronickým zánětem sedacího nervu, kvůli čemuž raději nevycházela z domu, protože se obávala, aby neupadla a nezranila se. Podle informací deníku Aha! byla v kontaktu s okolním světem pouze prostřednictvím telefonu.

Zprávu o smrti zpěvačky přinesl rozhlasový redaktor Radko Kubičko, který kdysi s Přenosilovou pracoval pro Rádio Svobodná Evropa. „Volala mi Yvonnina sousedka, naše bývalá sekretářka z rádia, že Přenosilové volala včera záchranku,” uvedl pro Seznam Zprávy. Přenosilová v nemocnici bohužel naposledy vydechla o den později.

Související články