Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Xena a Gabriela dvacet let po natáčení vypadají skoro jako sestry

Renée O'Connor a Lucy Lawless
Renée O'Connor a Lucy Lawless
Zdroj: Profimedia.cz

Když nějaké ženě, která dnes slaví třicetiny, na základní škole řekli, že vypadá jako Xena, mohlo to znamenat cokoli. Vypadala příliš mužně, měla moc silnou kostru nebo hustou hnědou ofinu. Přesto se na příběh Xeny a její věrné společnice Gabriely dívali všichni, kteří měli hotové domácí úkoly a nemuseli do žádného kroužku. Ze seriálu se stal, podle ČSFD, 274. nejoblíbenější příběh na pokračování.  

„Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět,“ znělo během počátečních titulků a všichni se hrnuli k televizním obrazovkám. Seriál Xena běžel šest let a nadšencům fantasy a dobrodružných žánrů nabídl celkem 134 epizod. Není divu, že hlavní představitelky Xeny a Gabriely Lucy Lawless a Renée O'Connor doslova katapultoval na výsluní úspěchu.

Gabriely Lucy Lawless Gabriely Lucy Lawless Zdroj: Profimedia.cz

Představitelka Xeny, 180 cm vysoká Lucy Lawless, byla v seriálu černovláska s mohutnou postavou. Křehká, plavá Gabriela působila jako její protiváha. Dnes představitelka Xeny výrazně zhubla a obarvila si vlasy na blond.  Renée O'Connor se prakticky nezměnila. Když se teď postaví vedle sebe, vypadají skoro jako sestry. Navíc vedou i podobné životy. Lucy Lawless  je od roku 1998 provdaná za producenta seriálu Xena Roberta Taperta, se kterým má dvě děti. Podobně je na tom i Renée O'Connor, jež má také dvě děti a nyní žije s Jedem Surem.

Renée O'Connor Renée O'Connor Zdroj: Profimedia.cz

Seriálová Xena, milovnice bojových sportů a jezdectví, šla po své nejslavnější roli z filmu do seriálu a naopak. Objevila se v seriálech Akta X, Battlestar Galactica, Ash vs Evil Dead, detektivkách nebo Spartakovi. Nejúspěšnějším filmem, ve kterém si zahrála, je Spider Man. Její další rolí bude hlas Nunchuka v animovaném komediálním filmu Mimoňové, který by se měl objevit v kinech v červenci letošního roku. Renée O'Connor alias Gabriela se vydala romantičtější cestou. Uchvátila ji totiž prkna, co znamenají svět. Objevila se sice v několika televizních filmech a seriálech, během několika posledních let ale dala přednost divadlu. Za své role v inscenacích Annie, Strýček Váňa, Mary Poppins nebo Romeo a Julie byla kritikou velmi oceňována. Nyní si padesátileté herečky užívají svých rodin a práce. Obě dvě dozrály do krásy, což dokazují jejich instagramové profily a společná fotka z roku 2015.

(Zdroje: https://www.instagram.com/realreneeoconnor/?hl=cs, https://www.instagram.com/reallucylawless/?hl=cs, www.looper.com, říjen 2020)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky