Světlana Witowská nastoupila do České televize v roce 1996. Mezi lety 2005 a 2010 pracovala v TV Prima a moderovala hlavní zpravodajskou relaci. Poté se vrátila zpět do České televize, kde pracovala od roku 2014 v pořadu Interview 24 a dva roky se pak objevovala v hlavní zpravodajské relaci České televize, Události.

Nejvíce se ale proslavila díky moderování prezidentské diskuze před dvěma lety, za kterou sklidila uznání veřejnosti i odborníků.

Z prvního manželství se sportovním komentátorem Robertem Zárubou má Witowská syna Viktora. Podruhé se vdala před deseti lety za ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy Petra Witowského. S ním má syna Filipa. V lásce se ale moderátorce příliš nedaří, ani druhý svazek jí nevyšel! Sama ale nezůstala, ihned našla útěchu v náruči kolegy Petra Koláře! A právě to vyvolalo otázky, zda stále ještě právoplatný manžel Witovské, o jejím novém vztahu vůbec věděl. Moderátorka se rozhodla věc uvést na pravou míru!

Witowská má období životních změn

Po odhalení nového románku Světlany Witowské a Petra Koláře se začalo ihned spekulovat o několika věcech! Jednou z nich byl odchod moderátorky z ČT!

„K důvodům svého odchodu z hlavní zpravodajské relace jsem se již opakovaně vyjádřila, chci mít dost času na nezletilého syna. O mém dalším zařazení v rámci ČT jednáme. Vedení televize bylo o mých soukromých záležitostech s předstihem informováno," tvrdí opakovaně moderátorka, že její románek s odchodem z práce nesouvisí.

Mimo jiné veřejnost zajímalo, zda se náhodou Witowský o novém milenci své ženy nedozvěděl až z tisku! I to Witowská vyvrátila!

Manžela prý o svém novém vztahu informovala osobně

Světlana Witowská v rozhovoru pro Idnes.cz vysvětlila, že se svým manželem už není formálně od ledna, a o Petru Kolářovi se rozhodně nedozvěděl z tisku, nýbrž mu sama informaci předala z očí do očí!

"Vzhledem k tomu, že mé manželství s Petrem Witowskim bylo formálně ukončeno začátkem roku po vzájemné dohodě, mám za to, že mám právo navázat nový vztah, o kterém jsem navíc manžela informovala, a ke kterému se nadále nebudu vyjadřovat. Prosím o zachování soukromí mého, i nezletilého syna," vyjádřila se Witowská pro uvedený zdroj, prostřednictvím své právničky Lenky Radoňové.

Je jasné, že moderátorce je aktuální šťourání v soukromí velmi nepříjemné, a jediné co si přeje, je mít opět klid. Vhledem k vysokému postavení jejího nového milence se ale zdá toto přání být zatím téměř nemožné...