Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Werner Possardt (†53) alias Petr Berwitz z Cirkusu Humberto: Zabila ho Tsunami

Werner Possardt
Werner Possardt
Zdroj: Šíp
Werner Possardt

Seriál Cirkus Humberto je mezi diváky jedním z nejoblíbenějších. Osudy hlavních postav všichni dobře znají. Ve skutečnosti se ale na paty Berwitze lepila smůla celý život.

Život

Werner Possardt (†53) se narodil 12. dubna 1951 v bavorském Schwabmünchenu a paběrkoval malé role a zkoušel štěstí u divadla. Poprvé se před kamerou objevil až v roce 1985 v seriálu Die Schwarzwaldklinik, která byla nápadně podobná seriálu Nemocnice na kraji města. O tři roky později přišla jeho nejslavnější role v Cirkusu Humberto.

U filmu dlouho nevydržel a založil producentskou firmu. Roky se mu dařilo, ale na přelomu tisíciletí zkrachoval. Rozjela se tím nekonečná šňůra nešťastných náhod a tragédií.

Zdraví

Krátce po neúspěchu v práci přišly vellké zdravotní problémy a musel podstoupit náročnou operaci a transplantaci ledvin. Těžké období překonal jen díky manželce Brit a dcerám. Po zotavení se ještě jednou vrátil k filmu a zahrál si ve snímku Pravda přijde nakonec. Změnil přístup k životu, zvolnil pracovní tempo a více cestoval.

Konec

Právě poznávání dalekých krajin se mu ale stalo osudným. Na sklonku roku 2004 se nacházel v thajském Phuketu a stal se jednou z obětí ničivého tsunami. Přežil, ale mnohačetným zraněním posledním den v roce podlehl. Bylo mu pouhých třiapadesát let.

Stejný osud potkal přes 220 tisíc lidí včetně snoubence české modelky Petry Němcové (40).

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky