Americký seriál se vysílal v osmi řadách v letech 1993-2001 ve více než sto zemích světa. Populární snímek se dočkal dokonce remaku. V roce 2021 vzniklo nové zpracování s názvem Walker. Hlavního hrdinu si zahrál Jared Padalecki.

Od prvního vysílání uběhlo více než třicet let. Představitel hlavní postavy Cordella Walkera Chuck Norris je nejen herec ale i spisovatel a mistr bojových umění. Norris byl pro roli jako stvořený. Sloužil u vojenského letectva a dokonce vymyslel vlastní bojové umění s názvem Tang Soo Do. Jeho role byla až tak ikonická, že díky ní vzniklo několik legendárních vtipů. I když hrál herec v několika dalších filmech, jeho tvář je už navždy spojena s tímto seriálem. Norris ve svých třiaosmdesáti stále natáčí nové filmy.

Další zásadní postavou v seriálu byl herec Clarence Gilyard, který hrál Jamese Trivetta. Kultovní seriál nebyl jediným úspěšným snímkem, ve kterým se objevil. V osmdesátých letech zářil ve filmu Top Gun, dále se také ukázal ve druhém díle Karate Kid nebo ve Smrtonosné pasti. Po úspěšné kariéře našel místo na nevadské univerzitě filmového umění. Po dlouhé nemoci zemřel v roce 2022 ve věku šestašedesáti let. Smrt Gilyarda Norisse těžce zasáhla, od natáčení seriálu je pojilo velké přátelství.

Výrazným ženským prvkem byla pro snímek herečka, producentka, podnikatelka a modelka Sheree J. Wilson. Půvabná blondýnka ztvárnila roli Alexandry Cahill. Walker, Texas Ranger nebyl první úspěšný seriál, na kterém se podílela. Wilson zářila v kultovním snímku Dallas. Za svou roli ve zmíněném seriálu získala několik nominací na prestižní ceny. Okouzlující blondýnka byla seriálovou láskou Chucka Norrise. Sheree je i nyní stále aktivní herečkou. Naposledy zářila v roce 2022 ve snímku Flip Turn. Letos oslavila pětašedesáté narozeniny.

Herec Noble Willingham se objevil v celé řadě filmů a televizních pořadů. Než se stal známou osobností, živil se jako učitel. Fanoušci seriálu Walker, Texas Ranger ho znají z role bývalého rangera a majitele baru C.D. Ikonický seriál opustil kvůli politické kariéře. Kandidoval do Sněmovny reprezentantů Spojených států. V roce 2004 zemřel na infarkt.

Zdroje: ČSFD, TV Guru, Expres FM

Související články