Waldemar Matuška je po smrti již patnáct let, a přesto jeho hudba stále oslovuje řadu posluchačů. Všichni ho znali jako velkého optimistu, jenže i on měl svůj temný kout v srdci, ve kterém uchovával smutné vzpomínky. 

Mezi nejhorší z nich bezesporu patří chvíle, kdy zpěvákovi zemřely dvě malé dcery. Dvojčata se narodila jeho první manželce Jiřině Šťástkové, se kterou známá hvězda žila v době, než udělala obrovskou kariéru. Zpětně na tyto časy Matuška vzpomínal jako na velmi šťastné, rodinná tragédie ale toto období drsně ukončila. 

Holčičky se jmenovaly Eva a Vladěna. Ve dvou měsících o ně ale rodiče nečekaně přišli. Dodnes není úplně přesně jasné, co se stalo, ale s největší pravděpodobností se jednalo o lékařskou chybu s fatálními následky. 

Očkování mu zabilo děti

“Tehdy musely všechny malé děti podstoupit očkování a někdo z lékařů udělal strašnou chybu. Obě děvčátka tehdy Matuškovi krátce po očkování zemřela,” prozradil pro deník Blesk jeden z jeho kolegů z branže. 

“Prý těch dětí po očkování zemřelo mnohem více,” uvedl nejmenovaný kolega s tím, že když ke smutné události došlo, vtrhl zcela zdrcený Waldemar Matuška do nemocnice a vzteky tam vše rozkopal. 

“Říkalo se, že jedna z doktorek byla Němka, které při odsunu Němců po válce Češi zabili rodinu, a ona se rozhodla takhle pomstít. Ale možná to byla jen legenda a jeho dcery zabila jen obyčejná lékařská chyba,” popsal zdroj, jaké fámy ohledně tragédie tehdy kolovaly. 

Tragédii nepřežilo jeho manželství

Bohužel tak silný nápor emocí zpěvákovo manželství neustálo. Narodil se jim sice ještě syn Mirek, ale ani to je nedokázalo udržet pohromadě. Po pěti letech tak šli od sebe.

Brzy poté dostal Matuška nabídku jít zpívat do Prahy, která mu v tu chvíli přišla vhod. “Tam se mu dařilo na ten horor snadněji zapomenout,” vysvětlil jeden z jeho přátel. 

Temná vzpomínka se ale nad celou rodinou jako stín vznášela ještě dlouhé roky poté. “Dlouho jsme měli doma jejich urny, než je máma konečně uložila,” přiznal zpěvákův syn Mirek po letech. 

Nikdy se z tragédie neoklepal

“Zabilo je naše zdravotnictví. Sestry byly očkované na neštovice, jenže vakcína byla infikovaná,” vysvětlil také, co se před mnoha lety v nemocnici vlastně stalo. 

Na dvě dcery, o které tak brzy přišel, ale Waldemar Matuška nikdy nezapomněl. Ještě rok před jeho smrtí o tomto ožehavém tématu promluvila jeho poslední manželka Olga Blechová. 

“Je to už přes padesát let stará věc, ke které nemá smysl se vracet. Zvlášť když to Waldu pořád ještě bolí,” popsala nezměrné duševní peklo svého muže Blechová.

Související články