Pro filmové účely získala vesnice název Třešňová. Slavné herce z Prahy sem na natáčení vozily taxíky, což bylo pro místní, kteří pracovali převážně v lesních školkách nebo v nedalekých uranových dolech, něco nevídaného. Většina z nich navíc dostala možnost zahrát si v komparsu a zvěčnit se v seriálu po boku velkých filmových hvězd své doby. „Jsem to miminko na vesnické slavnosti... Pásla jsem u rybníka v pozadí husy,“ chlubí se dodnes starousedlíci.

Uvolněná atmosféra léta působila pohodově i na herce. "Řekla bych, že jsme tam žili takovým rodinným životem. Nezapomeňte, že byly prázdniny, divadla nehrála, takže jsme měli čas přes den," vzpomínala po letech Jiřina Bohdalová alias Dáša Fuchsová. Její nezapomenutelní kolegové Jiří Sovák, Josef Kemr a Vladimír Menšík už mezi námi nejsou, ale dosud žijící pamětníci rádi vzpomínají za ně.

Vladimír Menšík učaroval svou bodrou povahou jako herec i jako člověk. Ve vesnici se s každým pozdravil, neustále vtipkoval, během natáčení neustále improvizoval. Josef Kemr v sobě nezapřel podivína, když obcházel místní stavení a škemral o staré nepotřebné krámy z půdy. V době rozmachu plastu ho přitahovaly předpotopní truhly a trakaře, jichž se tehdy vesničané rádi zbavovali. Jen Jiří Sovák prý působil stejně nabručeně jako kontrolor Evžen Huml, kterého v seriálu ztvárnil.

Humla měl přitom původně hrát Jaroslav Marvan, kvůli jeho pokročilé nemoci ale režisér František Filip musel hledat někoho jiného. Sovák se ukázal být skvělou volbou. Velmi si prý vážil toho, že dostal roli, která byla původně určená Marvanovi. Režisérovi slíbil, že ji "vystřihne po marvanovsku". Moc se mu ale nezamlouvalo, že jeho filmovým parťákem bude Josef Kemr. Připadal mu totiž jako z jiného těsta.

Profesionalita ale nakonec vyhrála nad osobními pochybnostmi, oba herci podali skvělý výkon a Sovák se dokonce s Kemrem sblížil - ovšem s humorem sobě vlastním. Když spolu šli do restaurace a Kemr řekl skromně vrchnímu, že si dá jen něco malého, Sovák pohotově reagoval: "Chyťte mu myš!"