Setkala se s největšími světovými politiky, filmovými hvězdami, ve svých 91 letech stále jezdila na koni, přesto Alžběta II. nikdy nedosáhla žádného klasického vzdělání. Rodiče královny byli ke klasickému školnímu systému spíše nedůvěřiví, a proto se rozhodli, že svou dceru povedou doma, a budou ji učit jak správně vést monarchii. Sama královna ovšem své děti i vnoučata už vedla ke studiu a změnila tím letitou tradici.

Královna do školy nikdy nechodila, její manžel Filip jich ale naopak vystřídal mnoho. Důvodem bylo časté stěhování jeho rodiny do různých zemí, včetně Německa a Francie. Nakonec absolvoval Královskou námořnickou školu v Dartmouthu a následně se zapojil do boje proti německé armádě v začínající druhé světové válce.

Charles byl rodiči veden ke studiím už proto, že se má stát následníkem trůnu, a chtěli pro něj co nejlepší vzdělání. Princ ovšem nikdy nebyl zrovna výjimečný student. Začínal na londýnské Hill House School, kvůli neshodám s vedením školy ale přestoupil na školu v Berkshire a později navštěvoval školu ve Skotsku. Krátce také chodil na střední školu v australské Victorii. Nakonec ovšem získal vytoužené tituly, bakalářský a o pět let později také magisterský...

Diana nebyla dobrá studentka

Co se týká první manželky Charlese, princezny Diany, ta rozhodně nebyla dobrou studentkou. Už na základní škole měla problémy, a musela odejít na soukromou švýcarskou dívčí školu Alpin Videmanette, odkud odešla rovnou pracovat jako chůva. Charlesovi ovšem tento fakt vůbec nevadil.

Prvorozený William chodil dokonce do školky, což nebývá u dětí z královských poměrů zvykem a pokračoval na běžnou základní školu, ačkoliv dostával i domácí lekce, pouze však k doplnění znalostí. Díky velké snaze rodičů byl William úspěšně přijat na Eton College, kde se věnoval zeměpisu, biologii a dějinám umění. Po úspěšném dokončení Elton College strávil William celý rok vojenskými přípravami, pracoval v mlékárenství a dokonce učil děti v jižním Chile! V roce 2001 pokračoval ve vzdělávání na univerzitě St Andrews, kde začal studovat dějiny umění, a pak přestoupil na geografii a získal stejně jako jeho otec magisterský titul. Během studií potkal svou ženu Kate Middleton.

Seznámení při studiu

Když byl William studentem dějin umění na St Andrews, seznámil se s Catherine Middleton. Ta rovněž studovala dějiny umění. Vévodkyně Kate předtím navštěvovala jazykovou školku a následně internátní školu ve Wiltshire. Promovala roku 2005 a brzy si našla práci v módním průmyslu.

Bratr Williama, Harry, neměl takové buňky na studia. Navštěvoval školku, přípravku, základní školu Ludgrove School a byl také přijat na Eton. Studoval dějiny umění a zeměpis, nakonec se ale rozhodl věnovat sportu a působení v armádě.

Manželka Harryho, vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle od pěti let navštěvovala řadu soukromých škol, počínaje Hollywood Little Red Schoolhouse. Ve dvanácti letech začala studovat na římskokatolické dívčí škole Immaculate Heart High School v Los Angeles a v roce 2003 absolvovala Severozápadní univerzitu, obor divadelní umění. Krátce poté začala pracovat na americkém velvyslanectví v Buenos Aires a hrát v různých filmech, než potkala svého prince.