Mnoho celebrit má jen základní vzdělání, některé ale překvapí svými tituly

Chytrolíni mezi celebritami
Chytrolíni mezi celebritami
Zdroj: Shutterstock
Chytrolíni mezi celebritami

Dalo by se možná říci, že k hereckému řemeslu není vzdělání potřeba, že v tomto případě je důležitější talent. Nicméně i přesto se najdou celebrity, které svými znalostmi ohromí. Zřejmě vás ale překvapí, které známé tváře to jsou. 

Natalie Portman (38)

Natalie Portman není jen renesanční umělkyní, talentovanou herečkou, skvělou zpěvačkou a brilantní tanečnicí, což předvedla ve snímku Černá labuť, ale i věčnou a úspěšnou studentkou. Už během studií několikrát publikovala zajímavé články ve vědeckých publikacích a po získání bakalářského titulu na Harvardu pokračovala na univerzitě v rodném Jeruzalémě. Tam se pro zachování anonymitu a klidu na studium zapsala pod svým rodným příjmením Herschlag. To, že se plynně domluví japonsky, francouzsky a hebrejsky, je jen třešinkou na dortu.

Matt Damon (49)

Hvězda Dannyho parťáků patří v Hollywoodu mezi nejvzdělanější herce. Vystudoval angličtinu na slavném Harvardu a je téměř závislý na nových informacích a souvislostech. Jen málokdo s ním v diskuzích dokáže udržet krok. Před kamerou předvádí psí kusy, ale ve skutečnosti je rezervovaný, má uhlazený smysl pro humor, žije pro rodinu a už téměř 15 let žije s barmankou, kterou potkal v hospodě po náročném natáčení.

Cestou necestou

Hollywoodská anomálie Quentin Tarantino (56) má sice IQ 160, ale dosáhl jen na základní vzdělání. Nevadí. Dnes patří mezi nejúspěšnější režiséry a herci stojí fronty, aby je do svého filmu obsadil.

Zoufalá manželka Teri Hatcher (55) přišla k herectví jako slepý k houslím. Vystudovala totiž matematiku, fyziku a strojařinu a herectví bylo to poslední, o co jevila zájem.

Hezounek Ashton Kutcher (41) byl přijatý na MIT i prestižní univerzitu Purdue, ale opilecký vtípek, kdy se rozhodl do školy vloupat, ho připravil o stipendium. Nechtěl se trápit na zapomenuté univerzitě v Iowě, a tak vsadil na hereckou dráhu.

Kolumbijská zpěvačka Shakira (42) nemá jen krásný hlas, mladšího muže a figuru bohyně, ale i IQ 140. Její písně budí dojem bezstarostnosti, ale je známá svými vysokými nároky na své blízké.

Komediální herec Steve Martin (74) je držitelem Grammy i Emmy. Mimo to ho proslavil i svérázný dopis do The New Yorker, kde popsal své snahy dostat se do MENSY. Promoval na kalifornské univerzitě a nebýt lákavých nabídek od filmu, dnes by byl profesorem.

Párem koní

O tom, že diplom není zárukou úspěchu a bohatství, se přesvědila spousta českých celebrit. Modelka Simona Krainová (46), zpěvák David Kraus (39), hitmaker Michal David (59) nebo držitelka několika Českých lvů Aňa Geislerová (43) jsou úspěšní i jen se základním vzděláním. Poslední jmenovaná odjela v patnácti letech do Itálie za modelingem a pravidelně obrážela divoké večírky. Dnes se sama diví, že jí rodiče takový výstřelek dovolili. Svoji krásu a talent dokázala stokrát zúročit a dnes patří k pokladům tuzemské scény. Jen při diskuzích s dětmi o škole a vzdělání jí prý docházejí argumenty.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky