První rodina žije v pražské Libni, kde má pronajatý byt 2+kk. Dorce je 28 let a je na rodičovské dovolené. Jejímu partnerovi Václavovi je 29 let a pracuje jako kuchař.

Společně mají dvouletou Viktorku a ročního Vendu. Do pořadu se přihlásili pro zábavu a finanční odměnu. Brzy se plánují vzít, tak peníze se jim hodí.

Druhá rodina žije ve Zlíně ve vlastním rodinném domku 3+kk. Žanetě je 44 let a pracuje jako sanitářka. Její partner David má také 44 roků a pracuje jako mechanik. Spolu mají dvanáctiletou dceru Natálii.

Zdroj: VLM

A v domácnosti s nimi ještě žijí čtrnáctiletí Žanetiny synové z předchozího vztahu Jakub a Daniel. Do pořadu rodinu přihlásila Žaneta, která si chtěla vyzkoušet, jak moc je silná. Davidovi se ten nápad moc nezamlouval, ale nechal se přemluvit.

Na partnerce se mu nelíbí, že je posedlá úklidem. Žaneta by si přála, aby s ní David více komunikoval.

Žaneta do Prahy moc nechtěla, ale v novém bytě se jí líbí, protože je tam hezky uklizeno. Trošku se zalekne, když zjistí, že se bude starat o malé děti, ale věří si. Umění péče o děti se podle ní nezapomíná. Její nový partner je přesným opakem Davida.

Václav neustále mluví a se Žanetou bojuje o to, kdo bude dominantnější. Ačkoliv je sama velice pořádku milovná a uklízí, podle Václava to není dost. Například vanu po umyti musí ještě utřít do sucha.

Dorka ve Zlíně nikdy před tím nebyla a není si jistá, zda je to město nebo vesnice. Dům, kde bude trávit deset dní Výměny manželek se jí ale zamlouvá.

Zařízení jí připadá moderní a je tam myčka, kterou ona ve své domácnosti postrádá. Dorka je zcela nadšená členy své nové rodiny. Ráda by se více zapojili, ale David i děti jsou naprosto soběstačné.

Větší zlom v obou rodinách nastane, až v momentě, kdy se Václav dozví, že Dorka pět měsíců nezaplatila nájem a měsíc již běží výpovědní lhůta z bytu. O situaci rodina byla údajně informována dopisy, které byly i osobně přebrány.

To ale Dorka popírá a Václav neví, čemu věřit. Žaneta ani David nechápou Dorčin klid. V podobné situaci by nebyli klidní, jako ona a snažili se situaci okamžitě řešit.

Diváci nejnovější díl úspěšné reality show Výměna manželek, kde si dvě ženy na dobu deseti dnů vymění domácnost, uvidí na TV Nova již ve středu 21. února ve 20.20 nebo už teď na Voyo.

Související články