Maminka Katka má dvě děti a pracuje na čerpací stanici. Žije s partnerkou Dominikou, které je 29 let a pracuje jako HR specialistka. Jejich dcera Alenka chodí do druhé třídy a syn Jáchym do školky. Do Výměny manželek přihlásila rodinu Katka, která se dle svých slov chtěla ujistit, že chce s Dominikou být, i když je jiná. Dominika totiž právě procházela změnou pohlaví a obě ženy se poznaly v době, kdy Dominika ještě vystupovala v mužské roli.

„Já jsem tedy úplně normální jen s tím rozdílem, že procházím změnou pohlaví a tím pádem naše tradiční rodina je malinko netradiční. Už mám schválenou od ministerstva zdravotnictví změnu pohlaví operativně a potom už to budu moct mít i na občance,“ popsala Dominika jejich neobvyklou domácnost. Změna pohlaví probíhala v době natáčení už dva roky a byla náročná jak pro ni, tak pro Kateřinu, která se ji snažila maximálně podporovat.

Druhá zúčastněná maminka se jmenuje Darina a má tři děti, z toho dvě z předchozího vztahu. Nejstarší syn se natáčení neúčastnil, a tak diváci viděli pouze mladšího z nich. Se současným partnerem Tomášem, který pracuje jako kurýr, žijí ve Slaném a tvoří pár už tři roky. Spolu mají devítiměsíční dceru Adrianu. Darina a Tomáš chodí do práce, a to je i jediný problém v této rodině - nedostatek společného času. 

Na novoty si zvykala jen obtížně

Po příjezdu se ukázalo, že je pro Darinu velmi těžké nestandardní situaci v náhradní rodině strávit. Velmi ji překvapilo, že Dominice děti neříkají “tati”, ale jménem, a celkově projevovala pro svou dočasnou partnerku jen málo pochopení. To vyvrcholilo během posezení u piva v hospodě, kde mezi nimi došlo k nehezké výměně názorů. Darinino chování Dominiku během natáčení dohnalo dokonce k slzám. 

Na druhé straně Katka přiznala, že neví, jak se vztahem naložit dál. Do Dominiky se zamilovala ještě jako do Pepy a přestože ji má stále velmi ráda, neví, zda dokáže zbytek života strávit se ženou. Z toho důvodu došlo z její strany před časem k nevěře, což celou situaci mezi oběma ženami jen zkomplikovalo. 

Dominika se režisérce Výměny zdá odvážná

“Já to vidím jako velký úspěch, že se nám vůbec holky přihlásily, protože bylo jasné, že na sociálních sítích sklidí vlnu kritiky, a tak je obdivuji, že do toho vůbec šly. Za mě je to osobní odvaha,” popsala svůj pohled na věc Jana Rezková, kreativní režisérka Výměny manželek pro Kafe.cz.

“Před lety jsme snad jako první ukázali, jak žijí lesbické nebo gay páry v Česku a myslím si, že když se nad tím tématem alespoň pár lidí zamyslí, tak je to úspěch. Já sama jsem v tomhle velmi tolerantní a dokud to neovlivňuje můj život, ať si každý žije tak, jak uzná za vhodné,” dodala Jana Rezková s tím, že toto natáčení bylo emočně velmi náročné zvlášť s ohledem na to, jak moc složitá byla životní situace aktérek. 

Happyend se bohužel nekonal

Pár měsíců po natáčení se redakce serveru Expres.cz spojila s Dominikou, která popsala, jak jejich soužití s Katkou vypadá dnes. Bohužel se však nejednalo o dobré zprávy. “Říkám, že jsme pořád spolu, i přestože jsme se ale rozešly. Vztah po Výměně zase prodělal solidní krizi a domluvily jsme se s Káťou, že se rozejdeme. Káťa si našla vlastní bydlení. Na tom bytě je od konce léta. Většinu času ale trávíme i tak spolu. Rozešly jsme se, ale nevypadá to tak, protože ji furt miluji a chci být s ní,“ vysvětlila sympatická účastnice Výměny manželek. 

“Pořád mne přitahují ženy, ale rozhodně nikoho jiného nemám. Kátě jsem řekla, že třetí člověk do našeho vztahu nepatří a ať si vybere, jestli já, nebo někdo jiný,” dodala na vysvětlenou, na čem jejich soužití ztroskotalo.

Související články