První rodina nové epizody žije v Liberci v pronajatém domě 2+1. Eva pracuje jako prodavačka, její partner Lukáš pracuje v nemocnici. Mají spolu tříletou dceru Izabelu. Ve střídavé péči s nimi žije také Evin šestiletý syn Jakub. 

Zdroj: VLM

Do Výměny manželek rodinu přihlásila Eva, protože by chtěla změnit Lukášovo chování ke Kubíkovi a také aby přestal být takový pedant na úklid. 

Druzí účastníci Výměny žijí v Děčíně v bytě 4+kk. Simona je terénní pečovatelkou, její partner Pavel se živí jako popelář. V domácnosti s nimi žije patnáctiletá Natálie, devítiletý Jakub a osmiletý Sebastián. 

Do pořadu rodinu přihlásil Pavel, protože si chtěl vyzkoušet, jak to chodí v jiných rodinách. Simoninou motivací byla finanční odměna za účast v pořadu. 

Náhradní maminky narazily na podobné problémy

Evě se nový dům na první pohled líbil. Menší radost jí udělaly koleje v blízkém okolí, protože projíždějící vlaky ji v noci budily. První ráno se jí děti zdály hodné, ale už odpoledne zjistila, že dokážou být i velmi energické. Pavel si proto přál, aby na ně byla přísnější. Spory mezi dvojicí velmi brzy začalo vyvolávat také téma pořádku v kuchyni při vaření.

Simona v novém domově byla také spokojená. Jejím úkolem bylo vodit děti do školy a školky a hned první den přiznala, že se staršími dětmi si již odvykla a denně by to dělat nechtěla. Velmi brzy také začala mít dojem, že Lukáš se nevyzná ve vlastní domácnosti a většinu úkolů tak pravděpodobně nechává na Evě. 

Kromě toho se také dozvěděla o jeho prohřešcích. Své partnerce byl totiž nevěrný, což má podle svých slov dodnes na talíři. Kvůli chybě z mládí je také dodnes v insolvenci.

Nešvary českých rodin se proměnily

Během natáčení této epizody zaujalo režisérku pořadu Janu Rezkovou hned několik věcí, o kterých promluvila pro redakci Kafe.cz. Všimla si totiž, že v poslední době se při natáčení velmi často opakují určité vzorce, které tak s nadsázkou lze označit za největší nešvary současných Čechů. 

Zatímco v minulosti rodiny ve Výměně manželek hodně řešily například závislost na mobilních telefonech, během posledních řad se do popředí dostávají jiná témata. 

“Zaujalo mě, že velmi často mají rodiny potíže nedělat ve výchově vlastních a nevlastních dětí rozdíly. Zvláště ze strany tatínků, kteří jsou občas schopní mít k oběma dětem úplně jiný přístup, i když obě stojí přímo před nimi,” uvedla Jana Rezková s tím, že tento problém svým způsobem řešily obě rodiny. 

Divil se, proč mu žena vyčítá nevěru

Dalším prvkem, který se rovněž často opakuje, je nevěra. “Je zajímavé, že ženy často nevěru snadno odpouštějí, čemuž osobně moc nerozumím. Lukáš měl navíc tendenci svůj prohřešek trochu bagatelizovat a argumentoval tím, že se to stalo jen jednou,” řekla pro Kafe.cz režisérka pořadu. 

Velkým tématem byla také otázka úklidu v domácnosti. “Poslední dobou ve Výměně často vidím tatínky posedlé úklidem, kteří buď sami pořád něco umývají, nebo k tomu alespoň nutí rodinu. Ze svého života si nevybavuji, že by se to v mém okolí například u kamarádek doma dělo,” popsala Jana Rezková.

Související články