Premiérový díl Výměny manželek ukázal dva naprosto odlišné páry, které se potýkaly se stejnými potížemi. Na jedné straně diváci viděli rodinu z Chomutova, kterou tvoří Hanka a Ludva a jejich dcery Martina, Jaroslava a Dominika. Na straně druhé se pak představili Nela, David a jejich syn Davídek, kteří žijí v Kolíně.

V obou rodinách zanechala šrámy nevěra. Situace v Chomutově byla ale o poznání horší. Zatímco totiž Davidovi se Nela sama přiznala, že ho podvedla, Hanka přistihla manžela s milenkou přímo inflagranti. Jak sama v díle uvedla, obrázek toho, co viděla, jí zůstane už navždy v paměti. Možná i to způsobilo značné rozepře, které následovaly potom, co se Hanka vrátila z náhradní rodiny zpátky domů.

video
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Těžký půlrok

Hanka s Ludvou asi doufali, že jim desetidenní odloučení pomůže k tomu, aby k sobě opět našli cestu, začali si zase věřit a mohli dál žít jako spokojená rodina. Jenže to se úplně nestalo. Po skončení Výměny to dokonce vypadalo na rozchod.

„Od té Výměny mezi námi byly strašné komplikace. Hádali jsme se. Holky se doma zdržovaly minimálně,” uvedla v rozhovoru pro Nova Plus Hanka s tím, že vztahové neshody ovlivňovaly celou rodinu. Jedna z dcer rodičům dokonce navrhovala, aby se rozešli, neboť jejich věčné hádky nemohla nadále poslouchat. „Trvalo to půl roku, než se to trošičku srovnalo,” dodala ještě Hanka.

Na nevěru nezapomene

Jak se zdá, Hanka manželovi jeho úlet odpustila, ale nezapomněla. A evidentně už ani nezapomene. Snaží se mu ale nevěru nepředhazovat a nic mu nevyčítá. „Ve mně to bude,” konstatovala na závěr Hanka.

Na druhé straně Nele a Davidovi Výměna v mnoha ohledech pomohla. I když se stále čas od času nevyhnou hádce, naučili se spolu komunikovat a více spolu mluví o věcech, které jim vadí. Tak snad to vydrží!