Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vražedné stíny místo Devadesátek: Zahrála si v nich i finalistka SuperStar

Vražedné stíny
Vražedné stíny
Zdroj: Česká televize
Vražedné stíny

Seriálový megahit Devadesátky se s diváky už rozloučil a Česká televize na jeho místo nasadila dvoudílný detektivní příběh s názvem Vražedné stíny. Hvězdně obsazená detektivka vypráví o poručíkovi Alanovi Kreinerovi, který je křivě obviněn z útoku na svého kolegu a snaží se očistit své jméno. V hlavních rolích se objevují Ondřej Vetchý, Martin Finger, Miroslav Donutil anebo také finalistka SuperStar Nikita Machytková. 

Na televizních obrazovkách odstartovalo nové kriminální drama s názvem Vražedné stíny, které v nedělním hlavních vysílacím čase vystřídalo oblíbenou detektivku Devadesátky. Vražedné stíny jsou, stejně jako jejich literární předloha Počmárané nebe spisovatelky Petry Bačovské, velmi zvláštní detektivka. Vždy, když si divák myslí, že ví, co je jádrem příběhu, objeví se nová rovina, nový vyprávěcí obzor, který vše zkomplikuje a zatáhne novou vrstvou temnoty. Exkluzivní film noir, kde nelze věřit nikomu a z něhož nikdo nevyjde bez poskvrny.

Hvězdné obsazení

Dvoudílné kriminální drama Vražedné stíny láká nejen na originální příběh, ale také na špičky českého filmu. V hlavních rolích se objevují Ondřej Vetchý, Miroslav Donutil a Tomáš Töpfer. Jde již o několikátý počin režiséra Jiřího Svobody, ve kterém se právě tato trojice herců objevuje. Režisér pro to má své důvody. 

„Ondřej Vetchý je mimořádný talent. Se svou postavou se ztotožňuje na dřeň. Málokdo u nás dokáže pracovat s emocemi tak jako on. Mirek Donutil svou roli významného advokáta, kupříkladu při rekonstrukci vraždy v našem příběhu, propracuje, najde přesné místo, kde na úkor ‚cinknutých’ vyšetřovatelů zažertuje způsobem, který mrazí. Vynikající Tomáš Töpfer je pro mě zcela nepochopitelně málo obsazovaný. Bohužel. Například jeho role rakouského vyšetřovatele v mém filmu Rašín byla brilantní kreací. Vlastně všichni tři se se mnou sešli už v Rašínovi a pro mě byla jejich herecká komunikace naprosto dokonalá,” nechal se na adresu trojice herců slyšet Jiří Svoboda. 

Šanci dal i nezkušeným

Přestože režisér Jiří Svoboda nedá dopustit na známé a talentované tváře českého filmu, nebojí se do svých příběhů obsadit i ty méně známé herce. Leckdy i ty herectvím zcela nepolíbené. A tak jednu z velkých rolích ve Vražedných stínech dostala i Nikita Macyhtková, kterou diváci znají prakticky jen coby finalistku z pěvecké show SuperStar. „Jiří Svoboda mě objevil dost spontánně přes jednu známou, jež na Stínech pracovala, a taky dost pozdě, když se ukázalo, že (údajně) blonďatá herečka roli Evy nakonec nemůže hrát. Jiří Svoboda se místo nové světlovlasé ženy rozhodl sáhnout po tehdy šestnáctileté mulatce, ala mně, což mě dost překvapilo. Nečekala jsem, že jako totální neherečka dostanu poměrně velkou roli ve filmu pro ČT,” řekla ke své roli Machytková. 

I bez předchozích zkušeností ji však na place všichni uvítali s otevřenou náručí a Nikita si roli i práci skvěle užila. „Nejvíce jsem přišla do styku s Ondřejem Vetchým a Martinem Fingerem a musím říct, že hrát po boku profesionálů je moc fajn. Samozřejmě v případě, že se na vás dotyční nedívají skrz prsty, což se vůbec nedělo, naopak mi dávali rady a často jsme se během pauz i dost nasmáli,” prozradila ještě začínající herečka, která by se herectví chtěla věnovat i nadále. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky