Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vojta Kotek se zotavil po vážné nehodě a připravuje se na novou roli

Vojta Kotek
Vojta Kotek
Zdroj: Profimedia

Herec Vojtěch Kotek v létě prodělal děsivou nehodu, když se vyboural na motorce a ve vážném stavu musel být vrtulníkem převezen na JIPku. Po několika měsících jsou jeho zranění zahojena a herec se připravuje na zbrusu novou pracovní výzvu!

Den 28. července 2020 si bude herec Vojta Kotek dost možná pamatovat jako den, kdy „utekl hrobníkovi z lopaty”. U obce Stádlec na Táborsku totiž podle Blesku předjížděl před ním jedoucí traktor, který však náhle začal odbočovat, čímž překazil hercům manévr. Kotek tak následně musel motorku za jízdy položit, aby předešel hrozící kolizi. Bez vážného zranění se ale jeho pohotová reakce neobešla. 

Herec byl letecky transportován do nemocnice a skončil na několik týdnů na JIPce. Po několika měsících jsou naštěstí jeho zranění zacelena. Přesto byl dlouhý čas pracovně indisponován. „Já si karanténu šikovně prodloužil zrovna v době, kdy se mohlo něco dělat. Takže jsem si lehnul a byl jsem další tři měsíce ležící. Ale vyrůstal jsem u koní a základní koňácké pravidlo je, že když člověk spadne, má se okamžitě vrátit do sedla, takže mám tuhle mentalitu. Je ale otázka, jestli to můžu udělat svojí mámě,” nechal se herec slyšet podle CNN Prima News, že se nedostatkem práce nepotýkal jen v důsledku pandemie koronaviru. 

Vojta Kotek

Vojta Kotek se připravuje na novou pracovní výzvu. V letošním roce totiž uplynulo 40 let od smrtí Jana Wericha a letní scéna Musea Kampa k této příležitosti chystá velkou novinku. Diváci totiž budou mít příležitost zhlédnout divadelní představení o životě tohoto českého velikána. A příležitost zahrát si mladého Wericha na divadelních prknech dostal právě Vojta Kotek. 

„Když před vás postaví takhle velký úkol, takhle velkou výzvu, že byste měl hrát Wericha, první otázka, která soudného člověka napadne, zní: ‘Proč zrovna já?’,” nechal se Kotek slyšet, jak vnímá svou novou roli.

Vojta Kotek

„Já teda navíc nemám pocit, že bych vizuálně Wericha nějak připomínal. Ale když jsem tuhle svou obavu řekl holkám autorkám, začali jsme si o tom povídat a ony mi nastínily, jak to celé vidí. Měl by to být dialog mezi mladým a starým Werichem. Ten mladý by měl být spíš jako jeho vnitřní já, což mě malinko uklidnilo, ale samozřejmě se pořád budím orosen s tím, že budu hrát Wericha,” pokračoval ještě s tím, že je z nové úlohy pochopitelně značně nervózní.

Přesto se nesmírně těší a není se čemu divit. Po půlroční umělecké pauze je více než jasné, že pro něj bude pracovní zápřah velmi vítaný. „Jsem připravený na nabité léto a musím říct, že jsem si dost odpočinul. Doufám, že se to všechno podaří, protože v téhle době člověk nikdy neví,” řekl na závěr. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky