Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Karel Voříšek přiznal kolaps v důsledku netradiční indické terapie

Karel Voříšek
Karel Voříšek
Zdroj: Profimedia.cz
Karel Voříšek

Karel Voříšek je sice známý hlavně jako moderátor, možná Vás ale překvapí, že je to muž mnoha tváří a věnuje se i různým netradičním koníčkům. Jeden z nich ho před lety málem stál duševní zdraví!

Karel Voříšek roky moderoval zprávy na TV Nova, potom ho ale čekal strmý pád. Obvinili ho ze spolupráce s STB a kvůli tomu musel milovanou práci ze dne na den opustit.

Moderátor se ale postavil na nohy, očistil své jméno, a z obrazovek neodešel, pouze se po delší pauze přesunul ke konkurenční televizi a opět zasedl do křesla moderátora hlavních zpráv!

Odchod z Novy ho neporazil

Nyní zažívá opět nový posun v kariéře, díky novému formátu TV Prima, CNN News. Kromě moderování se ale stal z Voříška i spisovatel a ve své knize se svěřil se skutečně netradičními zážitky!

Karel Voříšek ve volném čase rád cestuje a jeho dovolené rozhodně netvoří válení se na lehátku u moře! Moderátor rád jezdí za exotikou a zkouší i velice netradiční místní zvyky. O cestě po Indii, kterou prožil se svým partnerem Vladimírem, napsal dokonce knihu, a popisuje v ní své zážitky.

"Knížka popisuje popisuje naši cestu po Indii, moji a mého partnera Vládi. Přičemž ajurvéda je věda o životě, která nás má přimět zamyslet se nad sebou a především nás naučit, jak mít rádi sami sebe," svěřil se Voříšek webu Rozhlas.cz. Z indické "kůry" na očistu mysli ale nakonec zkolaboval.

S partnerem Voříšek zažil cesty po Indii, o kterých poté napsal knihu

"Dá se říct, že jsem se z ajurvédy nejdřív zhroutil. Když jsem tam přijel, tak se ta moje evropsky upachtěná mysl postavila na zadní. Najednou jsem si začal říkat, co já tady budu dělat, vždyť bych toho měl tolik stihnout," svěřil se Voříšek výše zmíněnému webu se svými zážitky s indickou vědou.

Nakonec se prý naučil se svými emocemi pracovat, přes to ale tvrdí, že je to práce na celý život. "Když o tom člověk čte nebo mluví, tak to neznamená, že se to hned naučí. Ale dá mu to směr přemýšlení. A je jasné, že je to trénink na celý život," uzavřel Voříšek. Zbytek děje z knihy ale samozřejmě neprozradil, aby nechal případné čtenáře v napětí. Takže pokud Vás zajímá příběh z cest Karla Voříška, budete si jeho dílo muset přečíst...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky