Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Koho budou volit slavní? Kuchařová, Leitgeb i Holubová mají jasno

Petr Pavel a Taťána Kuchařová
Petr Pavel a Taťána Kuchařová
Zdroj: ANNA BOHÁČOVÁ / MAFRA / Profimedia
Petr Pavel a Taťána Kuchařová

S blížící se volbou prezidenta se mnohé ze známých osobností rozhodly své favority podpořit na sociálních sítích a zcela otevřeně tak ukázaly, kdo z kandidátů má jejich sympatie. A jeden z nich jasně vede.

Zatímco někteří se stále nerozhodli, komu v letošních volbách prezidenta věnují svůj hlas, spousta českých hvězd má jasno. A své favority veřejně podporují i na sociálních sítích. Z celkem osmi kandidátů se pak nejčastěji objevují dvě jména – Danuše Nerudová a Petr Pavel. Na první pohled má ale druhý zmíněný přece jen o něco větší podporu. 

Vyvolený kandidát

Za Petra Pavla se postavila například herečka Eva Holubová. „Volím si za prezidenta České republiky armádního generála Petra Pavla. Píšu volím, protože je to pro mne osobně opravdu vyvolený kandidát, nikoliv proto, že je to fešák, mám svýho doma, ale protože splňuje předpoklady, které má mít hlava státu a vrchní velitel vojsk,” napsala herečka na svém Instagramu. Připojila se k ní následně i Dagmar Havlová, Taťána Kuchařová, Petr Čtvrtníček, Daniela Kolářová anebo třeba Vladimír Polívka. 

Ženská s názorem

Velké podpory se z řad celebrit ale dostalo také Danuši Nerudové. Tu na svém Instagramu vyzdvihla kupříkladu Nikol Leitgeb. „Energická, sarkastická, inteligentní, schopná ženská s názorem, vizí, řešeními, máma dvou kluků. Prý málo kontroverzní. Tak jsem jí přinesla triko a slivovici,” napsala Nikol ke společné fotografii s kandidátkou na prezidentku. 

Danuši Nerudovou kromě Nikol podporují také Lukáš Hejlík, David Prachař, Linda Rybová, Honza Musil či Veronika Žilková. 

Ostatní kandidáti měli z řad známých osobností podstatně menší odezvu. Pro Andreje Babiše je například Agáta Hanychová, Karlu Divišovi dá hlas Jiří Babica, Lukáš Langmajer je pro Pavla Fischera. K dalším kandidátům se pak víceméně žádné ze známějších tváří dosud nijak nevyjádřily. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky