Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kotek mění české zvyky: Co má na Vánoce nejraději na talíři?

Vojta Kotek
Vojta Kotek
Zdroj: Profimedia

Vojta Kotek byl ještě před pandemií v jednom kole. Teď má jako herec o něco volněji, a tak se svátků nemohl dočkat. Kdo by si však myslel, že dodržuje tradiční zvyky, ten by byl na omylu. Kotek si totiž ke štědrovečerní večeři dopřává něco, co si spousta Čechů neumí ani představit.

Tradiční Vánoce? To není nic pro něho. Vojta Kotek totiž kaprům neholduje. Daleko raději má ke štědrovečerní večeři něco úplně jiného.

„Vždycky jsme tak nějak drželi tradici kaprů, až posledních pár let se to změnilo. Kapr se transformoval v humra. Je to takové ‚pěkné české jídlo‘, ale je to stejně vzácné jako celé ty vánoční svátky,“ prozradil na sebe Kotek dle magazínu Sedmička.

Letošní rok ale pro Kotka nebyl příliš šťastný. Kromě toho, že ho pandemie koronaviru připravila o spoustu práce, přišel i o roli ve filmu Známí neznámí. Mohla za to hrozivá nehoda na motorce. Ve filmu ho nakonec musel nahradit Tomáš Měcháček.

Vojta Kotek Vojta Kotek Zdroj: Profimedia

„K nehodě došlo u obce Stádlec na Táborsku. Řidič motocyklu si nevšiml, že traktor, který předjíždí, odbočuje. Aby jej nesrazil, položil motorku na bok,“ píše iDnes.cz. Nyní už je Kotek v pořádku. Ještě před nehodou měl velmi plodné období.

Jednu z hlavních rolí si zahrál ve filmu Vlastníci. „Vlastníci jsou pro mě obraz celé naší společnosti a stavu naší demokracie. Ta by neměla znamenat, že každý nesmiřitelně prosazuje svůj názor a nepřipouští o něm diskusi,“ prozradil Kotek Novinkám.

„Ta filmová domovní schůze ukázala, jak nám to stále nejde. Přitom by všichni měli mít zájem na tom, aby se všem žilo dobře. To ale bez dialogu nejde. Na jednu stranu se říká, že naše demokracie je ještě mladá – žijeme v ní třicet let. No, mně je prakticky stejně jako jí, a popravdě už o sobě moc neslýchám, že jsem mlaďas,“ směje se Kotek.

Vojta Kotek Vojta Kotek Zdroj: Profimedia

„Byl mi rok a tři čtvrtě, když došlo k revoluci, nevyrůstal jsem v žádné totalitě a také moji rodiče byli přesvědčení, že už se nic takového nemůže vrátit,“ dodal.

Kromě jiného si také zahrál ve filmu Marie Terezie, který bylo velmi náročné natáčet. Dobové kostýmy totiž hodně vážily.

„Já jsem ho nevážil, ale je to zhruba tak, jako byste byla v zimním oblečení s kulichem normálně v tomhle horku. Je to několik vrstev. My pod nimi máme taková bavlněná trička, no trička, spíš košilky, z nichž je ve výsledku vidět jen taková kudrlinka na zápěstí. A to, když si svlékáme, je úplně mokré,“ prozradil. Nezbývá než doufat, že po skončení pandemie se mu nabídky opět pohrnou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU