Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Po vážné nehodě získal Vojta Kotek schopnost předvídat počasí

Vojta Kotek
Vojta Kotek
Zdroj: Profimedia

Herec Vojta Kotek v létě letošního roku prožil děsivou nehodu, kdy si při manévru na motorce zlomil dva obratle. Přestože se jeho zranění úspěšně zhojila, jisté následky havárie na herci přece jen zanechala. 

Když v létě herec Vojta Kotek havaroval na své motorce, vyděsil tím nejen svou rodinu, ale také fanoušky. Díky své pohotovosti si zachránil život, a ačkoliv byl po nehodě ihned převezen na JIP, jeho zranění nakonec nebyla tak vážná. Přesto si nehoda vyžádala dva zlomené obratle. „Střetnul jsem se s traktorem, skončil jsem na zemi a následně v nemocnici, protože jsem si zlomil dva obratle. Ale naštěstí šikovně. Chodím, není to na mně poznat, ale ta záda pořád nejsou úplně to, co bývala,“ nechal se herec slyšet pro Český rozhlas.

I několik měsíců po nehodě Vojta pociťuje jednu zásadní změnu. Pozná prý totiž, jaké bude počasí! „To mi řekl i pan doktor, že to bude ještě tak dva roky trvat, že ucítím změnu počasí. Já jsem si říkal, že to tak přece nemůže fungovat, ale skutečně to tak funguje,“ řekl s úsměvem v rozhovoru pro Český rozhlas. S humorem dodal, že zvažuje změnu zaměstnání. 

Vojta Kotek Vojta Kotek Zdroj: Profimedia

„Já jsem si říkal, že v téhle době člověk jako herec nemá moc práce, takže bych se mohl dát na rosničku a mohlo by mi to docela vycházet,“ smál se herec, kterého mohli diváci vidět i v nové pohádce O vánoční hvězdě, kde ztvárnil roli učitele. Pozornému fanouškovi neunikl fakt, že se Vojta Kotek v pohádkách téměř neobjevuje, natožpak v rolích princů.

„Musím říct, že jsem se princům vždycky trošičku vyhýbal, protože mi to přijde archetypálně taková role toho klaďase a hezouna. Je to takové nalinkované. Tak jsem byl rád, když jsem si přečetl scénář, že nejde o prince,“ rozpovídal se o své nové roli v pohádce, ve které se kromě něj objevili například Tereza Ramba, Aňa Geislerová či Ondřej Sokol.

Vojta Kotek Vojta Kotek Zdroj: Profimedia

Herec se rovněž připravuje na novou pracovní výzvu. V příštím roce totiž budou mít diváci příležitost zhlédnout divadelní představení o životě Jana Wericha. Jeho mladší verzi ztvární právě Vojta Kotek. „Pokusíme se nějakým způsobem představit divákům, jak by mohl vypadat dialog mezi starým a mladým Werichem.“ Starší podobu Jana Wericha si zahraje Václav Kopta.

Z jedné věci má herec velký strach. Ve své nové roli totiž bude zpívat. „Toho se hodně bojím. Ale ne, já na tom začínám pracovat,“ dodal ještě v závěru rozhovoru. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky