Vojta Kotek patří k milovníkům motorek, tento dopravní prostředek mu ale málem byl osudným! Herec se snažil předjet traktor, ten ale ve stejný okamžik odbočoval.

Aby se Kotek vyhnul střetu, musel svůj stroj položit na bok! "Od Bechyně jel traktor s návěsem a odbočoval doleva na Stádlec. Za ním jel motorkář, který ho předjížděl. Říkali, že to položil, aby přímo nenarazil do traktoru. Přesto ta motorka šla do velké pneumatiky zemědělského stroje, byla na ní obrovská šmouha," popsal očitý svědek deníku Blesk.

Ačkoliv nehoda vypadala zprvu děsivě, a Kotka museli převést na oddělení JIP, nakonec nejsou zranění až tak závažná! Herec ale přiznal, že mu to velmi zkomplikuje pracovní závazky.

Naplánované projekty musel zrušit

Vojta Kotek se nejdřív snažil informaci o své nehodě utajit, to se mu ale nepodařilo dlouho. Jeho vyděšená maminka jela za ním jako první do nemocnice.

"Jela jsem tam hned, jak jsem se to dozvěděla," řekla výše zmíněnému webu. V rodině Kotkových se přitom poměrně nedávno odehrála děsivá tragédie, Václav Kotek (otec Vojty) spadl ze schodů a zemřel.

Jakoby se populárnímu herci a režisérovi nelepila smůla na paty dostatečně, havárie na motorce totiž bude mít nepříjemné následky.

Snowboarďáci a Rafťáci to odstartovali

"Já se to snažím řešit jako od té chvíle, co tady ležím. Protože mám ještě nějaký projekt, který mám začít točit. Rodina to neví, opravdu mi to teď hodně zkomplikovalo život," řekl Vojta Kotek den po nehodě webu TN.CZ.

Na Kotka nezapomněli ani kolegové z branže, kteří mu přejí rychlé uzdravení.

"Já mu to asi napíšu sama, ale tak já bych mu hlavně popřála, aby byl co nejdřív zdravej, aby ho nic nebolelo a ještě si mohl užít léta," vzkázala mu zpěvačka Berenika Kohoutová. a přidala se i herečka Veronika Freimanová: "Co jinýho než hodně zdraví a ať je v pořádku."