Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vojta Dyk o nemoci své manželky Tatiany: Jisté hodnoty jsem začal měnit

Vojta Dyk Tatiana Dyková
Vojta Dyk Tatiana Dyková
Zdroj: Profimedia
Vojta Dyk Tatiana Dyková

Vojta Dyk prožíval před lety těžké chvilky, když jeho milovaná manželka Tatiana Dyková onemocněla zánětem mozkových blan. Herec a hudebník tvrdí, že vážná nemoc změnila oběma pohled na život.

Tatiana Dyková před deseti lety onemocněla zánětem mozkových blan a tehdy doslova bojovala o život. "Nejdřív to vypadalo na obyčejnou virózu. Měla jsem pocit, že na mě něco leze. Byla jsem na tom hůř a hůř a nakonec jsem se nemohla ani hýbat," svěřila se tehdy v rozhovoru pro týdeník Ona Dnes. 

Herečka se tehdy obávala, že se kvůli nemoci bude muset vzdát své práce. "Někdy večer si lehnu a napadne mě, co se mnou bude dál. Co když se mozek už nikdy nenakopne a nebude chtít hrát. Vždyť já nic jiného neumím," prozradila své nejčernější myšlenky.

Nakonec se hvězdě podařilo zánět mozkových blan překonat, podle Vojty Dyka to bylo pro ně zlomové období.

Manželé jeli naplno, museli se naučit ubrat plyn

S odstupem času Vojta Dyk přiznává, že v době kdy jeho žena onemocněla, jeli oba na plný plyn. Když ale lékaři oznámili Tatianě Dykové život ohrožující diagnózu, vše se změnilo

"Jisté hodnoty jsem začal měnit zhruba před deseti lety. Alespoň to tak vnímám. Tenkrát moje žena Táňa měla zánět mozkových blan. My jsme předtím oba opravdu extrémně hodně pracovali a tou její nemocí se nám jaksi všechno překopalo," prozradil Vojta Dyk magazínu Instinkt.

Manželé si prý více začali vážit volného času a trojnásobný otec se už dnes nežene do adrenalinových sportů, jako tomu bylo v minulosti.

Dyk už netouží létat padákem, strach o rodinu ho brzdí

Vojta Dyk má se svou manželkou Tatianou syna Aloise a vychovává s ní i její dva syny z předchozího manželství s Petrem Čechákem. Zodpovědnost za tři děti bere herec skutečně vážně, a proto například přestal vyhledávat nebezpečné koníčky, u kterých by se mohl zranit nebo dokonce přijít o život.

"Naučili jsme se více odpočívat a dělat si to i v práci hezké, zvláště když už člověk má rodinu. To čidlo, které vám řekne "tak dost, chlapečku, uber",  je teď mnohem citlivější. Mimo jiné mám například strach dělat jisté věci, které jsem dříve běžně absolvoval. Třeba už nevyhledávám lety akrobatickým letadlem nebo seskoky padákem," vysvětlil Dyk.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky