Že je mezi Vojtou Dykem a Tatianou, která se tehdy jmenovala Vilhelmová, něco víc, se dlouhou dobu jen spekulovalo. Herečka byla tehdy vdaná za filmaře Martina Čecháka, se kterým vychovávala dva malé syny Františka a Cyrila, a tak svou lásku zpočátku drželi pod pokličkou. V českém mediálním rybníčku se ale nic neutají, a tak po čase museli s pravdou ven. 

Novináři totiž stále častěji jakoby náhodou potkávali Vojtu Dyka v okolí bytu na pražském Žižkově, kde jeho nová láska se svým tehdejším manželem žila. Po nějaké době tak bylo jasné, že nejde o pouhou náhodu. 

Poprvé svůj vztah veřejně přiznali na večírku režiséra Petra Jákla, kde měla Tatiana Dyková slavnostně rozkrojit dort. “S Petrem jsme přátelé, nemohla jsem mu odmítnout,” vysvětlila pro média na akci herečka. “Při práci většinou přátelství vznikají. Tedy aspoň u mne. A někdy přerostou ještě v něco víc. Jako s Vojtou,” přiznala své city s úsměvem. 

O nové lásce měla Tatiana pochybnosti

Konkrétně v jejich případě se jednalo o seznámení na jevišti. Společně totiž zkoušeli divadelní hru Bláznivý Petříček a během zkoušek, to bylo o rok dříve na podzim, mezi nimi přeskočila jiskra. Nějakou dobu se ještě skrývali, ale poté, co se nyní již bývalý manžel Dykové ze společného Žižkovského bytu odstěhoval, již patrně neměli důvod své vzájemné city skrývat. 

“Náš začátek byl jako běh proti vichru. Ze všech stran na nás každý pokřikoval: že jsem moc stará a on mladý, moc malá a on velký, vdaná a on svobodný, že jsem moc drzá a on na mě moc slušný. Až jsem zírala, jaké věci lidé na druhých řeší. Jediný, kdo nic neřešil, byla láska. Nechala nás běžet a s ní běžíme stále dál,” zavzpomínala po letech na začátky jejich vztahu Tatiana Dyková pro server iDNES.cz.

S exmanželem má nyní přátelský vztah

Serveru Aha! také přiznala, že právě kvůli věkovému rozdílu měla zpočátku pochybnosti, zda je pro ni zrovna Vojta Dyk ten pravý. “Opravdu jsem začala přemýšlet nad tím, že jsem asi stará a že je ode mne absolutní drzost chodit s mladším mužem,” popsala umělkyně s tím, že v tu dobu jí přitom bylo teprve přes třicet, což je věk, ve kterém by obecně ženu jako starou asi nikdo nepopsal.

Prozradila také, že zejména díky společné péči o dva syny se její vztah s exmanželem Martinem Čechákem po letech přetavil do přátelství a oba dva se vzájemně považují za součást rodiny. “Musíte chtít oba, mít se rádi a chovat se k sobě slušně. Když se sejdeme u Pavlovy maminky na zahradě a klábosíme tam i s mojí maminkou a Vojtovou maminkou, jsem opravdu šťastná. Míchají se tam bratranci Čecháků s naším Lojzíkem, Pavlův bratr se ženou, mezi nimi Vojta, všichni jsou spokojení. Jsem moc vděčná, že se nám to s Pavlem podařilo a že tomu všichni byli otevření,” svěřila se herečka.

Související články