Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vodník z Princezny ze mlejna se povedl: Podobu se slavným tátou nezapře!

Vodník a čertík v pohádce Princezna ze mlejna
Vodník a čertík v pohádce Princezna ze mlejna
Zdroj: ČSFD
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Filmovou pohádku Princeznu ze mlejna jsme si zamilovali nejen kvůli laskavému ději a krásné Elišce, ale také díky vtipným postavičkám vodníka a čertíka. O čertovi asi každý ví, že ho hrála Yvetta Blanarovičová, ale věděli jste, kdo se vlastně skrýval za zelenou maskou hastrmana?

Přiznejme si, že hastrmanský převlek nebyl nijak lichotivý - zeleně pomalovaná tvář, paruka a nepřirozeně velké zuby nepůsobily zrovna přitažlivým dojmem a není divu, že filmová Eliška vodníkovi lásku neopětovala. Diváka pak ani nenapadlo, že by se pod takovou maskou mohl skrývat pohledný muž, který je navíc synem velmi slavného herce.

Abychom vás už nenapínali, prozradíme, že šlo o Jakuba Zindelku, syna nedávno zesnulého divadelního velikána Stanislava Zindulky. Sám Jakub jde aktivně v otcových stopách, a navíc se mu začíná čím dál více podobat i vzhledem. Neuvěřitelnou podobu můžete posoudit v galerii.

Otto Ševčík a Jakub Zindulka v pohádce Princezna ze mlejna Otto Ševčík a Jakub Zindulka v pohádce Princezna ze mlejna Zdroj: ČSFD

Jakub Zindulka (53) je už třicet let spjatý s plzeňským Divadlem J. K. Tyla. V Plzni rovněž založil vlastní Divadlo Dialog, které sdružuje menší divadelní spolky. Kromě herectví se věnuje také režii.

"Režisér je přeci jen o něco málo svobodnější než herec, takže v tomto smyslu preferuji režii," prozradil před časem v rozhovoru pro Plzeňský deník. "Jako režisér se cítím svobodnější, i když samozřejmě ne absolutně. Divadlo, to není výtvarná práce, kdy by člověk sám zápasil s plátnem a barvami anebo s kusem dřeva či kamene. Je to činnost kolektivní, lidi se musí nějak dohodnout a každý má nějaké dispozice."

Ačkoli se Jakub Zindulka objevil v řádce jiných filmových rolí, nálepky hastrmana se dodnes nezbavil. "Nijak mě to nerozčiluje, pokud po mně lidi nechtějí, abych jim předváděl vodníka. Ona je to taková zvláštní, slavná, ale relativně anonymní role, protože tam jsem opravdu nebyl k poznání. Takže je to taková tajná popularita," svěřil se herec.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky