Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Voda pro slony: Romance v manéži

Voda pro slony: Romance v manéži
Voda pro slony: Romance v manéži
Zdroj: Bonton
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Robert Pattinson a Reese Witherspoon. R & R. On je díky megahitu Stmívání ve své věkové kategorii nejžhavějším sexsymbolem současnosti. A ona je jednou z několika málo nejlépe placených filmových hvězd světa.

Píší se třicátá léta, Amerika je zmítána nejhorší vlnou hospodářské krize a mladý, čerstvě vystudovaný veterinář Jacob (Robert Pattinson) nemá kam jít. Jeho rodiče právě zahynuli při autonehodě. Nemá práci, nemá peníze, nemá domov. Útočiště najde v cirkusu Benzi, který putuje od města k městu. Nejen útočiště, ale také přátelství slonice Rosie a krasojezdkyně Marleny (Reese Witherspoon), která je provdaná za panovačného a násilnického principála. Netrvá dlouho a mezi Jacobem a Marlenou se začíná rodit utajovaná, zakázaná, ale o to silnější láska. Jenže ani jeden z nich nemá kam utéct, a opustit svět tyranského principála proto není jednoduché...

Upíří mánie i v cirkuse

Robert Pattinson skočil do manéže rovnou z natáčení „upíří“ série Stmívání, která z něj udělala idol -náctiletých dívek. A jeho fanynky ho provázely i na place Vody pro slony: „Nikdy jsem nic takového nezažila,“ komentuje to jeho filmová partnerka Reese Witherspoon. „Na okraji natáčecího placu stálo dvě stě holek, které bez přestátí ječely. Připomínalo mi to mánii kolem Leonarda DiCapria v éře Titaniku.“

Kuriózní je, že oba herci, kteří v tomto filmu hrají milence, se před kamerou už jednou setkali - jako matka a syn ve filmu Jarmark marnosti. Bylo to v roce 2004, v době, kdy Reese už byla uznávaná hvězda, zatímco Robert naprostý zelenáč. (Natáčeli spolu tehdy jenom dva dny a jeho postava při finálním sestřihu z příběhu vypadla, což bohužel zjistil až na slavností premiéře.)

Zdroj: Bonton

Hvězda s nadváhou

Největší hvězdou – a to doslova – celého filmu ovšem nebyl ani Robert, ani Reese, ale čtyřapůltunová slonice Tai, představitelka filmové Rosie. První setkání s ní na Roberta Pattinsona velmi zapůsobilo: „Nikdy předtím jsem slona tak zblízka neviděl, už to samo o sobě na mě udělalo obrovský dojem. A pak jí její trenér Gary řekl ,sedni!', přesně jako psovi, a ona se posadila úplně stejně jako pejsek. Už v tu chvíli jsem se rozhodl, že v tom filmu musím hrát, i když jsem ještě ani nečetl scénář.“

Slonice ovšem nebyla jediné exotické zvíře, se kterým se herci během natáčení setkali. Velmi zblízka pracovali také s tygry a lvy: „Mříže v jejich klecích byly tak daleko od sebe, že mohli dát ven celou tlapu. A mlátili s ní do kamery!“ vzpomíná Robert Pattinson. Christoph Waltz, představitel zlého principála, byl ovšem pro nezkrotné šelmy autoritou: „Když si oblékl kostým, nějak ze sebe dokázal setřást veškerý strach, chodil mezi nimi bez jakékoli ochrany a práskal bičem,“ konstatuje jeho herecký kolega Pattinson.

Zdroj: Bonton


Kafe.cz doporučuje:

Chcete si jedinečnou atmosféru Vody pro slony užít i v jiné podobě, než jen na filmovém plátně? Přečtěte si stejnojmenný bestseller Sarah Gruenové, podle kterého byl snímek natočen. Knihu vydalo nakladatelství Tatran a stojí 299 Kč.

Cirkusové romance

Voda pro slony není jediným příběhem, v němž se v cirkusové manéži protínají dramatické osudy a planou velkolepé vášně.

Silnice

Slavný film Federika Felliniho z roku 1954 uvádí na scénu nezapomenutelnou dvojici: naivní, dojemně dětskou Gelsominu (Giulietta Masina) a jejího nemilosrdného principála Zampana (Anthony Quinn).

Velká ryba

Poetická podívaná režiséra Tima Burtona evokuje magickou cirkusovou atmosféru v příběhu o mládí umírajícího otce, velkého vypravěče a lháře, který se na smrtelné posteli snaží smířit se svým synem. V hlavní roli Ewan McGregor.

Nebe nad Berlínem

Hlavním hrdinou legendárního snímku režiséra Wima Wenderse je anděl (Bruno Ganz), který se zamiluje do cirkusové akrobatky a zatouží stát se obyčejným smrtelníkem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky