Minulý rok u dam ve znamení zkracování, jelikož do módy přišel takzvaný bob haircut. Jde o krátký střih vlasů sahajících zhruba po krk a lemující čelist. Jeho velkou výhodou je, že sedí v podstatě jakémukoliv tvaru obličeje a navíc existuje hned několik variant.

Podle kadeřníků v roce 2024 budou ženy volit ještě kratší varianty. Půjde o střih, který nosila například princezna Diana či Victorie Beckham.

Tento účes svého času měla také Winona Ryder, Gwyneth Paltrow, Cameron Diaz, Meg Ryan, Drew Barrymore a mnoho dalších a najdete ho i na českých celebritách.

Milovnice krátkých vlasů

Tereza Ramba, za svoboda Voříšková byla odjakživa příznivkyní dlouhých vlasů a diváci si ji bez jejich princeznovských loken neuměli ani představit.

Dvojnásobná maminka se ale loni rozhodla pro radikální krok a vlasy si ostřihala právě na krátký bob alias bixie, který letos přichází do módy. Ramba si změnu velice pochvaluje, zvláště jednoduchou úpravu a čas strávený u zrcadla raději věnuje svým dětem.

I Tatiana Dyková je milovnicí kratších vlasů. Herečka si pouze během let hraje s tvarem, účes ala „Lady Di“ jsme u ní ovšem mohli vidět v minulosti několikrát a velice jí slušel.

Krátký rozcuch je charakteristický také pro Lenku Vlasákovou Dolanskou. I této herečce účes velice sedí.

Související články