Jako první je potřeba si určit, jaký máte tvar obličeje a podle něj zvolit střih.

Pokud jste majitelkou oválného obličeje, díky symetrii máte vyhráno, jelikož vám bude slušet prakticky všechno, tudíž se nemusíte bát ani odvážných experimentů.

Pro ženy s trojúhelníkovým obličejem, který se vyznačuje širším čelem a užší bradou, je vhodná pěšinka na straně, ofina a delší vlasy.

U hranatého obličeje by mělo být cílem hlavně zjemnit rysy. Zde pomůže pěšinka na stranu, patka a také zvlněné vlasy.

V případě že máte kulatý obličej, opticky ho snadno zúžíte vlasy sestříhanými směrem do tváře. Prospěje vám také pěšinka na stranu, ofina sestříhaná do patky, případně delší mikádo. Bát se nemusíte ani vysoko posazených účesů.

Jedno pravidlo je ovšem rozhodně univerzální, v každém případě je lepší mít vlasy kratší a zdravé, než dlouhé a zničené.

S přibývajícím věkem jsou výhodnější kratší střihy – účes bude díky nim vzdušný a šik a navíc vám také zabere méně času na údržbu, než dlouhé kadeře.

Ženy po padesátce by se měly vyvarovat například příliš veselém barvám ve snaze omladit svůj vzhled, mnohdy je totiž výsledek přesně opačný a naopak vám přidá na věku.

Lepší volbou jsou přirozenější odstíny, v nichž jsou i méně viditelné šediny a odrosty. Pozor si dejte na ukvapená rozhodnutí, například odbarvování z tmavé na blond, zesvětlování totiž kvalitě vašich vlasů rozhodně nepřidá.

Pro řidší vlasy se pak hodí účes na krátko zvaný pixie. Ten je nenáročný na údržbu a budou se v něm cítit hlavně štíhlejší typy obličeje s výraznějšími lícními kostmi.

Inspirujte se českými celebritami

Kompromisem mezi dlouhými a krátkými vlasy může být takzvaný bob, neboli krátké mikádo. Ostatně s účesy umí skvěle kouzlit i celebrity z českého rybníčku.

Například Taťána Dyková, za svobodna Vilhelmová, nikdy nebyla majitelkou hustých vlasů. Přesto ale díky vhodně zvolenému typu účesu vždy působila upraveným dojmem.

Herečka na společenské akce pomocí lehkého tupírování snadno vytvoří objem a ať už vlasy načeše dozadu, nebo si vytvoří lehkou patku dopředu, vždy je ozdobou každého večírku.

Kratší sestřih si udržuje dlouhé roky také Helena Vondráčková. Delší mikádo s patkou zpěvačka velice sluší a ubírá jí roky.

Naopak Simona Krainová je milovnicí dlouhých kadeří, které si u odborníků nechává zahustit a prodloužit. Pokud také toužíte mít dlouhé vlasy, nastavení pomocí keratinu může být záchrana i pro vás.

Pro majitelky přírodně hustých vlasů je v každém případě vhodnější nechat je narůst, kratší střihy totiž nebudou držet tvar a zbytečně budete trávit čas jejich úpravou.

Související články