Starším ženám sluší především kratší střihy. Vzdušný účes dodává jejich celkové image šik nádech. Výhodou kratších účesů je i jejich údržba.
Dámy po padesátce by měly dávat pozor na to, co by mohlo jejich vlasy poškodit, případně udělat je staršími.

Pozor na experimenty

Největším strašákem žen ve zralém věku jsou divoké barvy. Výrazné barevné pruhy nebo melíry jsou už dávno out. Právě přirozenější odstíny jsou pro ženy, které zápasí s šedinami tou správnou volbou. Ve světlých vlasech jsou méně viditelné šediny a odrosty. Struktura a barva vlasů není ovšem to jediné, co by mělo hrát roli při vašem rozhodování. Nezapomínejte také na váš obličej. Důležitý je nejen tvar ale i vrásky na čele. Ty můžete skrýt například trendy ofinou.

Oválný obličej - Ženy s tímto tvarem obličeje se mohou ve výběru účesu vyřádit, sluší jim vše.
Trojúhelníkový obličej - Pro ty, které mají širší čelo a užší bradu je vhodné dát si pěšinku na stranu. Těmto ženám sluší i ofiny a delší vlasy.
Hranatý obličej - Účes žen s hranatým obličejem by měl zjemnit jejich rysy. Toho se docílí tak, že se dá pěšinka na stranu, nastylinguje patka a nebo se vlasy lehce zvlní. Délka v tomto případě roli nehraje.
Kulatý obličej - Boubelky a ženy s kulatějším obličejem vyniknou v sestříhaných vlasech směrem do obličeje. Dobrou volbou je v tomto případě i delší mikádo.

Jemné vlasy

Pro ženy s jemnými a řidšími vlasy se hodí účes zvaný pixie. Vlasy na krátko jsou nenáročné na údržbu. Pokud máte ovšem trochu fantazie, dovedete i s nimi vytvořit několik účesů, stačí k tomu pouze vosk. Tento účes se hodí spíše pro ženy, které jsou štíhlejší postavy. V minulosti tento účes nosila například zpěvačka Helena Vondráčková. V platinovém blond provedení v něm vypadala naprosto perfektně.

Bob vs. Lob

Stále ještě tápete mezi tím, jaký je rozdíl mezi označením Bob a Lob? Bob je výraz používaný pro krátké mikádo. Pokud jste nositelkou tohoto účesu, tak víte, že ve fantazii se meze nekladou. Můžete mít vlasy vyfoukané do rovna i zvlněné do kudrlinek. Tento účes milují ženy padesát plus v provedení do takzvané podkovy. To znamená, že vlasy jsou vepředu delší a vzadu kratší. Boby končí většinou u brady.

Lob je výraz pro delší mikádo. Tento účes končí zpravidla pár centimetrů pod bradou, zároveň není až k ramenům. Oproti bobu se vlasy dají stáhnout do culíku. Je i méně náročný na údržbu.

Vrstvení

Velmi oblíbeným účesem u českých celebrit je takzvané vrstvení. Vlasy sestříhané do několika vrstev nosí například Nela Boudová a Ivana Chýlková. Tento střih volí ženy, které mají oslabené vlasy, skryjí tak například ulámané konce. Vrstvení ve finálním výsledku starším ženám pomáhá vypadat svěžeji a mlaději.

Dlouhé vlasy

Pokud se i ve zralejším věku můžete pochlubit zdravými a hustými vlasy, tak jste šťastnou ženou. V tomto případě můžete i nadále mít své dlouhé kadeře bez jakýchkoliv omezení. Důkazem toho je například herečka Hana Gregorová. Ta si své dlouhé a černé vlasy udržuje i po sedmdesátce. Dlouhé za to přirozeně šedivé vlasy si udržuje i světoznámá modelka českého původu Pavlína Pořízková.

Zdroje: Iprima, Lifee, Proženy

Související články