Nezapomenutelný, legendární herec Vlastimil Brodský klamal tělem. Tento na první pohled nesmělý stydlín byl ve skutečnosti pěkný sukničkář. Jeho charismatu odolala jen málokterá dívka. Bylo zajímavé, že přestože byl z herecké party čítající Zindulku, Menšíka nebo Horníčka, patřil mezi nejobletovanější muže právě on.

Nechrlil sice jednu historku za druhou jako jeho kamarádi, měl ale obrovský talent, který působil na ženy jako magnet. Podlehla mu i herečka Jiřina Jirásková, která s ním prožila krátký vztah. Dokonce se prý měli brát, ale herec z toho nakonec vycouval.

Jiráskovou si odmítl vzít

„Vymluvil se na to, že mu zemřela babička, a on by se styděl, kdyby v tom smutku měl prožít tak velké štěstí,“ prozradila kdysi Jirásková Blesku. Ta si ale byla jistá, že Brodský lhal a že jeho babička ještě dlouho šťastně a spokojeně žila.

Nakonec se Vlastimil oženil krátce po rozchodu s ní, a to s tanečnicí a baletkou Boženou, které nikdo neřekl jinak než Bíba. S tou zplodil syna Marka. Ale ani tenhle vztah nevydržel a Bíba se s hercem rozešla. Nebyla schopná tolerovat mu jeho nevěry, tak ho vyhodila z bytu.

„Ještě jsem mu ale uvařila večeři, a zatímco ji jedl, sebrala jsem mu klíč od bytu a vypakovala ho,“ prozradila pro Blesk.

Životní láska ho opustila kvůli kolegovi

Brodského životní láskou však byla nakonec docela jiná žena. Krásná a tajemná, což ho oslnilo. Jmenovala se Jana Brejchová a herec jejímu kouzlu zcela propadl. Páru se narodila dcera Tereza a Jana s ním zůstala téměř dvacet let. Natočili spolu mnoho legendárních filmů, za zmínku stojí například velkofilm Noc na Karlštejně. Jenže ani Jana se s Brodského životním stylem neuměla vyrovnat, proto si našla nového muže. Byl jím charismatický herec Jaromír Hanzlík. Brodský sice žárlil, ale myslel si, že jde o úlet a žena se mu vrátí. To se ale nestalo.

„Rozešli jsme se po vzájemné dohodě. Oba jsme pochopili, že ona mě nemůže vystát,“ napsal Brodský ve své knize. To byl definitivní konec hvězdného vztahu.

Brodského život se uzavřel roku 2002. Zemřel na své milované chalupě ve Slunečné. Ani Jana Brejchová na tom není dobře. Léčí se v léčebně dlouhodobě nemocných a se světem nekomunikuje. Alespoň hercovy děti k sobě našly cestu a drží při sobě. Ani jeden z nich to nemá lehké. Říká se, že Tereza i Marek po svém otci zdědili sklon k depresím a občas s nimi není snadné pořízení.