Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vlaďka Erbová: "Na baru mě nepotkáte"

Vlaďka Erbová: "Na baru mě nepotkáte"
Vlaďka Erbová: "Na baru mě nepotkáte"
Zdroj: Story

Co téhle krásce přineslo manželství, jak zvládá každodenní kolotoč s dětmi a jaký dárek dala svému partnerovi ke čtyřicetinám. O tom a dalších zajímavostech si přečtěte v následujícím rozhovoru.

Potomci jí obrátili život vzhůru nohama. „Všechno je jiné, nic není jako dřív. Je to lepší a hezčí. Dnes se nerozhodnu ani o nákupu potravin, aniž bych se nezamyslela nad dětmi. Viktorka a Markus jsou pro mě každodenní starostí a zároveň moji parťáci. Dá se říct, že jsem svým ratolestem a manželovi přizpůsobila vše k jejich spokojenosti,“ přiznává. Děti ovlivnily i její vztah k modelingu. „Když to řeknu ve zkratce: ve spodním prádle v baru mě asi nepotkáte,“ vysvětluje zakladatelka občanského sdružení Vlaďka dětem.

Za Tomáše Řepku jste vdaná půl roku. Co se změnilo ve vašem životě?

Nic, jen mám o jedno příjmení víc. Oba jsme šli do sňatku podruhé, oba jsme věděli, co děláme. Brali jsme to jako scelení našich dětí
a životů.

Váš muž působí za všech okolností jako drsný chlapík. Znáte ho ze společného soužití v jiné poloze?

Tomáš nepůsobí jen jako drsný chlápek, ale pro mnohé i jako blázen, v lepším případě. Asi si dnes troufnu říct, že znám svého manžela velmi dobře. Má své plusy i minusy jako já, jako každý jiný člověk. Pro mě je Tomáš osobnost, autorita, manžel, otec, přítel, charakter, můj osudový muž. Prostě chlap i do nepohody, o kterého se můžu opřít.

Vlaďka Erbová: Vlaďka Erbová: Zdroj: Story

Nedělá mu problém ustoupit, podřídit se vašim názorům?

Nikdy jsem se netajila tím, že máme italskou domácnost. Nejsem typ ženy úplně bez názoru. Takže taky dokážu občas vzdorovat. Umíme ustupovat oba, naučili jsme se kompromisům, což je nejmenší cesta odporu.

Čím vás zaujal, když jste se poznali?

Byl a stále je jiný než ostatní.

Používáte někdy ženské zbraně? Zabírá na něj víc minisukně, nebo řízky?

Já nikdy minisukně nenosila (smích), Tomáš je typický muž. Úsloví „láska prochází žaludkem“ u něj naprosto sedí. Jako žena vím kdy, co a jak velmi dobře, ostatně jako každá jiná.

Vy nevypadáte zrovna jako gurmán, ale vlastně ani Tomáš ne. Pletu se?

A moc. Jídlo miluju a můj manžel také, vařím pořád a ráda. Po narození Viktorinky jsem se pomalu naučila vařit a dnes už jsem vlastně na vdávání. (smích) Zvládnu knedlík, svíčkovou, pravou levou... Kromě dortů všechno. A to se nevytahuju, jen konstatuju.

Naplňuje vás starat se o domácnost?

Velmi. Je to přirozené, jsem žena, která miluje svou rodinu, a tak jako muž je předurčený k tomu, aby byl živitelem a ochráncem rodiny, tak žena k tomu, aby vychovala své děti nejlépe, jak dovede, včetně zajištění chodu domácnosti.

Vlaďka Erbová: Vlaďka Erbová: Zdroj: Story Vlaďka Erbová: Vlaďka Erbová: Zdroj: Story

Těší vás se o sebe starat, krášlit se?

Když jdu na společenskou akci nebo pracovně, tak se u toho zrcadla zastavím, ale ve svém volném čase, kdy jsem máma a manželka, jsem oblečená raz dva. Doma jsem nejhezčí v teplákách a v zástěře, jak tvrdí můj manžel. Jsem zvědavá, jak dlouho se mu tak budu líbit. (smích)

Kdo z vás dvou tráví víc času nakupováním oblečení?

Jednoznačně já. Manžel má lehčí fobii z nákupů, asi jako většina mužů. Já nakupuju dvakrát ročně. Na dva dny letím s kamarádkami do italského Milána, odkud se vrátím s vybavením na další období. Díky své profesi mám k dispozici italskou značku Koralline, jejíž jsem tváří, takže oblečení opravdu nijak neřeším.

Při vší skromnosti, jste sexbomba, předpokládám, že i sebevědomá. Jaká jste byla v mládí? Lámala jste klukovská srdce?

Asi nejen jedno. Byla jsem mladá a hloupá. Taková lokomotiva, bez bariér a bez nějakého směru. Není to období, kterým bych se chtěla chlubit, ale prožít jsem si to asi musela. Směr mi nastavily až děti, seznámila jsem se s úctou a pokorou, dnes neberu věci jako samozřejmost. Mám pocit, že jsem jako člověk přirozeně dospěla. Jsem se svým životem spokojená a jsem v něm šťastná.

Flirtují s vámi muži, přestože jste vdaná žena?

Bohužel se mi to občas stane, někteří muži mají pocit, že mohou mít všechno. Ale já nemám problém říci, co si myslím, takže takovou situaci umím vyřešit.

Když uvážím, jakými negativními kampaněmi jste si po svatbě prošla, nelitovala jste někdy, že jste se stala Tomášovou ženou?

To jste řekl moc hezky, právě ty kampaně byly pro náš vztah zásadní zkouškou. Nikdy nebudu litovat jediného rozhodnutí ve svém životě. I když někdy něco nedopadne, tak vás to posune a ponaučí jak dál zase jinde. Své „ano“ jsem řekla, protože jsem to tak cítila. Tomáš je otcem mého dítěte a můj životní partner, vedle kterého jsem vyzrála.

Proč jste mu věnovala ke čtyřicetinám výlet do Itálie?

Protože hrál několik let v Itálii. Mluví italsky a miluje Itálii. Řím je kouzelný, oba jsme tam byli vždycky jenom pracovně, a nikdy jsme si to město neprohlédli jako turisti. Letěli jsme si splnit sen, po kterém jsme toužili, když Tomáš ještě hrál vrcholově. Tehdy na to nebyl čas. Takže jsme strávili tři dny chozením po památkách, dobrým jídlem, po mnoho letech jsme jeli metrem a tak. Myslím, že narozeninový dárek splnil veškerá očekávání.

Vlaďka Erbová: Vlaďka Erbová: Zdroj: Story

Jaká místa si přál Tomáš navštívit?

Všechna. Vzali jsme si plánek města a šli jsme postupně po památkách, podle mapy. V létě si to zopakujeme i s dětmi.

I v následujících dnech budete cestovat. Co vás čeká?

Ano, cestuju v rámci občanského sdružení Vlaďka dětem na dětská hemato-onkologická oddělení, kterých je v republice sedm, ale navštěvuju jich pět. Momentálně spolu s koordinátorkou Janou Bokovou a choreografkou Lenkou Vinickou plánujeme několik benefičních projektů po republice na podporu sdružení.

Vašemu synovi budou dva roky. Plánujete mu pořídit sourozence?

Markus je teď v tom nejhorším období, kdy mu musíme věnovat stoprocentní pozornost. Sourozence dětem neplánujeme, tohle necháme osudu, momentálně řeším svůj zdravotní stav, který bude brzy zase v normě a pak se uvidí, jestli se rozhodneme ještě pro miminko. Myslím si, že do čtyřiceti let mám ještě času dost.

Vy sama jste jedináček? Nikdy jsem vás neslyšel mluvit o sourozencích.

Ne. Mám mladšího bratra, se kterým jsme měli v pubertě neshody, ale čas a věk nám pomohly toto období překonat. Mám velmi ráda jeho děti, které si často bereme s manželem do Prahy. Letošní Vánoce jsme byli také všichni pohromadě i s rodiči.

Jak dlouho plánujete zůstat na mateřské?

Určitě až do konce, nikam do zaměstnání nespěchám a své pracovní aktivity stíhám při dětech s pomocí maminky a manžela. Rodina stojí v mém žebříčku priorit na čelném místě.

Občas vás zaregistruju na přehlídce nebo na nějaké akci. Do jaké míry se teď věnujete modelingu?

Modeling je pro mě nárazová aktivita, kde se odreaguju a zároveň odpočinu.

Odmítáte pracovat večer?

Pracuju v zásadě na závaznou objednávku, kde mám již nastavené podmínky, které jsou časově i finančně přizpůsobené právě dětem. Pokud jsou to akce mimo Prahu, většinou dorazím hodinu před akcí a po ní se vracím zase hned zpět domů. Jestli akce obnáší celodenní choreografie, odráží se to na ceně. Když podepíšu objednávku, akci bych rušila pouze při těžkém zdravotním stavu dětí, což se mi nikdy nestalo a doufám, že ani nestane.

Viktorka, jejímž otcem je hokejista Zdeněk Bahenský, je o šest let starší než Markus. Jaký spolu mají vztah?

Úžasný! Jsem za to strašně ráda, že ho přijala. Viktorinka je jeho „pečovatelka a zároveň učitelka“. Tím, že se vidí pár hodin denně, tak si je pak spolu užijí. Markus ji má také moc rád, hned jak otevře oči, už ji volá. Jsem opravdu šťastná máma, která má dvě úžasné děti, které se milují.

Co teď spolu prožíváte?

S Markusem je každý den zajímavý. Zkouší, vymýšlí a při jeho hrách vždycky hrozí, že rozbije okno. Ale učí se nové věci, poznává svět a své možnosti. Viktorinka je můj druhák a krasobruslařka, denně dojíždíme do Prahy na led, kde má tréninky.

Jak vypadá váš běžný den?

No žádné vzrůšo to rozhodně není, spíše maraton. Ráno Viktorinka do školy, pak uvařit oběd, v poledne stojím já nebo manžel u školy a Viktorka se veze do Prahy na trénink. Jen v úterý je jednofázový, to jsme už kolem třetí doma, jinak si k tomu připočtěte další dvě hodiny. S manželem se střídáme. Jeden z nás je doma s Markusem, druhý několik hodin u ledu. Já se tam snažím vytelefonovat všechny důležité věci kolem sdružení, domlouvám si tam pracovní schůzky, abych víkendy trávila jen s dětmi. Večeře s manželem, kino nebo jiné společenské aktivity jsou pro nás výjimečné. Kromě výjezdů za prací jsem pořád spolu s manželem a dětmi.

Tomáš pořád sportuje. Sportujete s ním? Anebo to je pro vás luxus, který si nemůžete dovolit?

Tomáš v posledních měsících trénuje a hraje ve Hvozdnici, takže si ten pohyb stále udržuje. Já jsem se sportem skončila na základní škole. Občas si nějaký ten večer, když uspím děti, zajdu zatrénovat s kamarádem Pavlem Filandrem latinskoamerické tance, což je jediný pohyb, který snesu.

Vztah k posilovnám tedy nemáte?

Chodila jsem tam asi tři měsíce po porodu Markuse, protože jsem rodila císařským řezem a potřebovala jsem zpevnit břišní partie. Už nějakou dobu v sobě řeším, že bych se měla věnovat silovému tréninku, protože dvacet mi už také není. Jenže mám pocit, že mi po celém dni s dětmi chybí na podobné cvičení energie.

Nové Story v prodeji

  • Rozhovor: Vlaďka Erbová
  • Libůstky hvězd
  • Kateřina Kristelová říká, že jedno dítě jí stačí 
  • Leonardo DiCaprio není žádný vlk, ale mámin mazánek
  • Móda, life style a krása

Cena jen 25 Kč

Navštivte nový web www.story.cz

Zdroj: Story

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky