Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Smutný konec Vladimíra Menšíka: Divoký životní styl se mu stal osudným

Zdroj: profimedia

Byl jedním z nejznámějších bavičů své doby a dokázal roztřást bránice statisícům diváků. Národní umělec Vladimír Menšík nikdy nezkazil žádnou legraci. Nesnášel ticho a nudu a jeho dost bouřlivý život se nakonec stal příčinou jeho smrti. 

Legendární herec Vladimír Menšík má i po 32 letech od své smrti stále miliony fanoušků. Objevoval se převážně v komediálních filmech a zábavných pořadech. Jeho smysl pro humor je dodnes nezapomenutelný. Menšík byl známý svým odporem ke klidu, a proto musel být pořád v pohybu. Rád trávil volný čas ve společnosti a podle webu eXtra navštěvoval jeden večírek za druhým.

Netajil se ani svou láskou k alkoholu a cigaretám. Podle webu eXtra byly dokonce doby, kdy herec vykouřil až 80 cigaret denně. S kouřením začal v extrémně nízkém věku, již ve svých sedmi letech. Závislosti si však brzy začaly vybírat svou daň.

Vladimír Menšík Vladimír Menšík Zdroj: Profimedia

Již na střední škole se u Vladimíra Menšíka dostavil první astmatický záchvat a jeho láska k alkoholu mu v pozdějších letech způsobila problémy s rozeznáváním barev. Trable se zdravím však v té době nebyly legendárnímu herci lhostejné, a proto se rozhodl podstoupit léčení. Celé čtyři roky se pak alkoholu ani nedotkl. 

Přesto byl ke konci svého života již velmi nemocný. Měl problémy se žaludkem, se srdcem a trpěl silným astmatem. Bohémský životní styl nakonec způsobil hercův předčasný odchod. Vladimír Menšík zemřel 29. května 1988 v Brně ve věku 58 let. Zanechal však za sebou nepřeberné množství skvělých rolí, v nichž si jej mohou diváci připomenout. 

Kromě velkého množství zábavných pořadů, kde Vladimír Menšík vystupoval a s radostí vyprávěl vtipy a humorné zážitky ze svého vlastního života, ztvárnil také mnoho oblíbených rolí v legendárních českých snímcích. 

Za zmínku stojí například filmy Zítra vstanu a opařím se čajem, Jak se budí princezny, Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách nebo Tři oříšky pro Popelku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU