Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zemřel herec Vladimír Marek: V posledních letech bojoval s vážným onemocněním

Vladimír Marek
Vladimír Marek
Zdroj: profimedia.cz
Vladimír Marek

Svět českého filmu a divadla zasáhla další smutná zpráva. Krátce před oslavou sedmdesátých narozenin zemřel herec Vladimír Marek, který exceloval v mnoha muzikálech. V jeho bytě ho bez známek života našel blízký přítel. 

Za posledních několik málo měsíců přišel svět českého filmu hned o několik výrazných osobností. Teď se k nim přidal i oblíbený herec Vladimír Marek. Informoval o tom Blesk. Vladimír Marek v posledních letech svého života bojoval se zákeřnou rakovinou a také částečným ochrnutím. „Tělo se rozhodlo, že mi vrátí všechno, čím jsem ho za svého bujného života trápil. Já nějak tušil, že to tak bude,“ prohlásil před časem Vladimír Marek. Kvůli onemocnění takřka neopouštěl svůj byt na pražských Vinohradech, v němž pak bylo ve čtvrtek večer objeveno hercovo bezvládné tělo. 

Nikomu se neozýval

Od minulého víkendu se herec nikomu neozýval, a proto se jeho blízcí začali obávat nejhoršího. A to se také bohužel ve čtvrtek večer potvrdilo. „Od víkendu se nikomu neozýval. Tak jsem šel po všech možných institucích – nemocnice, přátelé, sousedé. Nakonec jsem nechal otevřít byt hasiči. Bohužel už byl Vláďa mrtvý,“ uvedl na sociální síti hercův blízký přítel Radek Krejčí. Přesná příčina smrti se prozatím neví. Vladimír Marek by 6. srpna oslavil 70. narozeniny. 

Herec drsných rolí

Vladimír Marek dostával převážně role drsných a nekompromisních postav. Diváci si jej mohou pamatovat jako mafiánského bosse Pexeso z českého dramatu Perníková věž či jako svérázného manažera Pavola Habery v komedii Fontána pre Zuzanu 2. 

Více než ve filmu se však objevoval na divadelních prknech, kde jej publikum milovalo. Mezi jeho nejvýraznější divadelní role, jež diváci vyzdvihovali, se řadí například Šašek/Vypravěč v inscenaci Johanka z Arku a čaroděj Merlin ve hře Excalibur. Rolí má pochopitelně na svém kontě mnohem více. Vladimír Marek byl úžasný člověk, kterého ostatní právem obdivovali. Jeho smrt proto nejen pro jeho blízké, ale i českou kulturu představuje nenahraditelnou ztrátu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky