Manželé Vladimír a Martina Kořenovi letos oslavili 22. výročí svatby. Moderátor rozhodně nepatří k přelétavým typům, naopak má se svou ženou, která je učitelka a šachistka (dokonce hraje německou bundesligu), velice pevný a stabilní vztah.

Kořenovi mají tři děti, sedmnáctiletou dceru Karolínu, o dva roky starší Magdalenu a třináctiletého syna Václava. Rodičům se ale nejspíš stýskalo po dětském pláči, a tak si po letech pořídili ještě nejmladšího benjamínka.

Chlapec se narodil ve středu a dostal jméno po svém tatínkovi, Vladimír Kořen mladší.

Vladimír Kořen se pochlubil nejmladším synem na Instagramu

„Už je to tady. Vládík Kořen nejmladší spatřil svět. Míry 50 centimetrů a 3 600 gramů. Má se čile k světu, hrdinka Martina Kořenka je taktéž zdráva. Hluboké poděkování týmu od Apolináře pod vedením pana profesora A. Pařízka a porodní asistentky M. Penové. Díky, díky, díky,“ pochlubil se čtyřnásobný tatínek na Instagramu.

Moderátor byl prý stejně jako u předchozích potomků se svou manželkou u porodu. „Byl jsem u porodu vždycky, akorát mám tu nevýhodu, že se v krizové chvíli bráním humorem. Manželku jsem při porodu rozesmával, což jí vyvolávalo kontrakce. Myslím si, že humor může porod urychlovat, ale v té bolesti jsem jí asi nepomohl,“ prozradil Kořen krátce po narození syna webu Super.cz.

Kořen během pandemie opustil funkci starosty a stal se učitelem dějepisu

Vladimír Kořen loni oznámil, že po deseti letech končí na postu starosty Říčan. Důvodem byla kauza prodeje bytů na Komenského náměstí, které se mají převést za symbolickou stokorunu dosavadním uživatelům, kteří v nich žijí dvacet let.

Kořen pracoval v České televizi od roku 1995 a po složení funkce starosty zůstal u moderování pořadu Zázraky přírody.

Během první vlny koronavirové pandemie se z moderátora a bývalého starosty stal učitel. Kořen vyučuje na druhém stupni dějepis, občanskou nauku, zeměpis, přírodovědu, fyziku a výpočetní techniku. K narození čtvrtého potomka gratulujeme a přejeme celé rodině mnoho zdraví.