Vít Starý by před lety mohl být vzorem pro úspěšné mladé muzikanty. Hity jeho kapely Mandrage hráli ve všech tuzemských rádiích a během pár měsíců se z neznámých kluků staly přes noc hvězdy.

Právě frontman ale rychlý nástup slávy snášel velice špatně, a začal se uchylovat k různým způsobům, jak aspoň na chvilku vypnout a vyčistit si hlavu.

Ačkoliv nikdo z kapely (ani sám Starý) přímo nepotvrdil, že lítá v drogách, každému je situace víc než jasná. Strhané rysy, úbytek na váze, vypadané zuby napovídají, že se evidentně něco děje. I když kapela zarytě mlčí, našlo se pár lidí, kteří stav Vítka pojmenovali jedním slovem - drogy. A potvrzují to i obyvatelé Plzně, kde žije i Starý. Ti si o drogové závislosti zpěváka šuškají už delší dobu. "Jsem ráda, že je to konečně venku, Vítka je mi moc líto a doufám, že se už jednou provždy rozhodne se svým problémem něco dělat," nechala se slyšet Vítova sousedka.

Ambiciózní kapela zažila rychlý pád na dno

Mandrage zažili sice velký vzlet ke hvězdám, o to více je ale bolí pád na dno. Kapela od začátku o problémech zpěváka hovoří pouze jako o "démonech," které si musí sám vyřešit, více nechtějí specifikovat.

Že je situace zoufalá, dokázal i fakt, že Mandrage nakonec ani neodjeli slibované krátké turné, ale uskutečnil se jen jediný koncert. Na něm se Vítek vůbec neukázal a všechny hity kapely si se zbývajícími členy zazpívali jejich kamarádi. Anna K., Adam Mišík, Sebastian nebo třeba Mirai. Teď kluky čeká vynucená pauza. Jak dlouhá bude, si netroufají odhadnout. Je na nich ale vidět, že je problémy kamaráda velice trápí a že takto si konec své kariéry nepředstavovali.

"Bude potřebovat nějaký čas a pomoc, aby to zvládl. Jako kapela tak v tuto chvíli nejsme schopni nikomu nic slíbit. Můžeme však slíbit Víťovi, že ho neopustíme a uděláme vše pro to, aby mu bylo lépe," vyjádřili se Mandrage k situaci. Podařilo se nám kontaktovat i blízké přátele Starého, kteří se na rozdíl od kluků z bandu nesnažili zpěváka krýt a řekli nám naostro, s čím aktuálně Vítek bojuje.

"Všichni ví dobře, co Vítek bere. Rychlá sláva ho naprosto zničila. Začínal na koksu, jenže to po čase bylo málo, tak přešel na pervitin, který si píchá. Je to levnější a stačí toho menší množství. Najednou se začal měnit před očima. Je mi to moc líto a doufám, že to zvládne," potvrdil naší redaktorce kamarád Starého šokující podrobnosti, které ovšem stejně všichni tušili.

Léčba závislosti na pervitinu prý není tak náročná jako jiné závislosti, jde ale o to, aby narkoman spolupracoval a opravdu chtěl svou situaci změnit.