Televizní moderátoři většinou svá místa neopouštějí dobrovolně. Především hvězdy televize Nova jsou na svých místech desetiletí. Své o tom ví například moderátor Pavel Svoboda, Rey Koranteng nebo moderátorka Lucie Borhyová.

Šest let a dost

Havliš byl u diváků hodně oblíbený hlavně pro svou bezprostřednost.
“Snídani jsem dělal šest let a měl jsem pocit, že už začínám být vyhořelý a nemám toho tolik, co dát. Bavil jsem se s kamarádem a on se zmínil, že někoho shání do firmy. Řekl jsem si, že je čas na změnu a že vnitřně cítím, že to mám udělat," popsal své důvody k odchodu pro Lifee. "Tehdejší šéfredaktor, který měl na starost Snídani, se na mě podíval a řekl: "To jako myslíš vážně, že chceš skončit? To je snad poprvé v historii televize Nova, kdy někdo odchází dobrovolně,“ připomněl vážnost situace.

Nový život

Televizi Nova opustil v roce 2007 a vstoupil do nové životní etapy. Sázka na nejistotu se mu vyplatila. Dnes je z něj úspěšný obchodní ředitel ve společnosti, která se zabývá prémiovou lékařskou péčí. Mimo bohatou pracovní kariéru má i koníček, který se tak trochu podobá původní moderátorské profesi. "Kromě toho, že dělám obchodního ředitele, tak mám ještě svůj vlastní youtubový kanál. Ten se věnuje technologiím a mám něco málo přes 50 000 sledujících. Koneckonců i dnes během natáčení vánočního videoklipu pro Snídani s Novou za mnou přišli technici a říkali: "Ahoj Vítku, neviděli jsme tě patnáct let, ale sledujeme tě na YouTube! Skvěle jsi nám poradil s tímhle a kvůli tobě jsem si pořídil tohle.“ Je to hezké a těší mě to. YouTube je pro mě koníček,“ dodal.

Havliš je co se týká práce opravdu velmi aktivní a jak je vidět, ke kultuře ho to pořád táhne. Moderuje akce, plesy a večírky pro velké i menší firmy, občas na nich zahraje i jako DJ. Muziku si mixuje sám, stříhá filmy a také tvoří hudební videa pro české skupiny jako jsou například Support Lesbiens.

Zapomenutý skandál

Populární moderátor díky své slávě několikrát zasedl i v porotě oblíbených pořadů. Například v roce 2009 porotcoval v soutěži Muž roku. Na tuto událost má nejspíše doživotní vzpomínku v podobě pořezaných hýždí. V ranních hodinách si v podnapilém stavu pořezal o skleničku hýždě až tak moc, že z něj začala stříkat krev a museli ho převézt do místní nemocnice na šití. "Trošku jsme to s pitím přehnali a spadl jsem na stůl, kde jsem se nabodl na rozbitou skleničku," komentoval svůj trapas pro Novinky. "Rány byly hodně hluboké. Mám čtyři stehy," přiblížil své zranění.

Související články