Modelky současnosti mají dokonalé postavy a nevymlouvají se na geny. Za štíhlými stehny a útlými pasy Gisele Bündchen i Mirandy Kerr není ovšem jen dřina v posilovnách, ale i vyvážený jídelníček. Vyhýbají se všemu nezdravému, takže belgické pralinky nebo slané chipsy u nich doma rozhodně nenajdete. Otázka zní, co takové supermodelky vlastně jedí? Co bychom našli v jejich ledničkách? Tady je odpověď.

Christy Turlington

Kokosová voda

Tento malý zázrak je mezi clebritami hitem, není také divu. Na kokosové vodě je výjimečné, že skvěle chutná, nemá téměř žádné kalorie a je velmi zdravá. Získává se ze zelených kokosových ořechů a i když z 95 % obsahuje vodu (nepleťte si ji s kokosovým mlékem, které je plné tuků), dodá tělu spoustu proteinů, vitamínů a minerálních látek. Jejím pitím doplníte především pro tělo nepostradatelné vitamíny B1 a C, železo, draslík a vápník. Fantasticky pomáhá při očišťování organismu od toxinů, osvědčila se při migrénách a navíc – urychluje látkovou přeměnu tuků.

Losos

Christy Turlington nepatří k ortodoxním vegetariánům. „Poslouchám své tělo, proto mám období, kdy jím jen vegetariánské jídlo, a období, kdy si maso dopřávám. Třeba v těhotenství.”

Claudia Schiffer

Ovocné smoothie

Ze šálku ovoce a zeleniny si dělá rychlé svačiny. Jednoduše všechno hodí do mixéru a má hotovo. Smoothie ovšem ničím nedoslazuje, proměnilo by se v kalorickou bombu. Ráda si také dopřává koktejly, kdy do rozmixovaného ovoce a zeleniny přidává jogurt nebo tvaroh.

Miranda Kerr

Kokosový olej

Používá ho v teplé i studené kuchyni. Vaří na něm, ztuhlý si ho maže na pečivo nebo přidává do snídaňových kaší. Každý den ho pro jistotu spolkne jednu lžičku.

Bílý jogurt

Smíchaný s čerstvým ovocem je její nejčastější snídaní.

Gisele Bündchen

Hovězí a rybí maso

Nejlépe placená modelka na světě drží, stejně jako třeba Jennifer Aniston, tzv. Dukanovu dietu. Jinými slovy, nehladoví, vyhýbá se cukrům a jí spoustu bílkovin. „Miluju maso. Divíte se? Jsem přeci Brazilka,” vysvětluje.

Borůvky

Misku těchto lesních plodů si prý dává každé ráno. Kvůli krásné pleti.

Alessandra Ambrosio

Sushi

Má ho v lednici pro případy návalů nočního hladu. Nepřibírá se po něm.

Rybí tuk

Používá ho nejen k jídlu, ale i na pleť.

Heidi Klum

Jablečný ocet

Čistí organismus, zlepšuje metabolismus a zmírňuje pocity hladu. Protože pomáhá s odváděním přebytečné vody z těla, je účinný i při boji s celulitidou. Někdo ho pije, jiný polyká v tobolkách, Heidi Klum si ho přidává do salátů.