Skupina Mandrage fungovala neuvěřitelných osmnáct let a za své působení si dokázala vybudovat skutečně obdivuhodnou základnu fanoušků.

Úspěch si ale vybral svou daň a to hlavně na zpěvákovi kapely Vítu Starém, který propadl závislosti na drogách!

Zbylí členové Mandrage nakonec museli udělat smutné rozhodnutí a vloni v prosinci odehráli svůj poslední koncert, kde už ale Vít Starý bohužel chyběl, a následně o něm nikdo neměl dlouhou dobu žádné informace. Klávesista František Bořík a basista Michal Faitl ale po pauze konečně přináší dobré zprávy!

Potom co kapela Mandrage ohlásila svůj definitivní konec, každý z členů si šel svou cestou. Kytarista Josef Bolan se věnuje provozu svého tetovacího salónu v Plzni a ani ostatní v pauze nezahálejí.

"Já dělám reklamního textaře a mám jednu kapelu s naším bubeníkem z Mandrage a basákem od Mekyho Žbirky, ale vzhledem k tomu, jaký ten rok je, jsme odehráli pět koncertů. Musím ale říct, že mi to nechybí, stačí mi to," prozradil klávesák František Bořík v rozhovoru pro CNN Prima News.

Basista Michal Faitl se rozhodl využít svých manuálních schopností. "Mě to nasměrovalo k mé druhé lásce – kulisám, které jsem vyráběl i pro Mandrage. Mám truhlářskou firmu, takže děláme nábytek a to svoje tvůrčí si vybíjím tam," řekl stejnému zdroji.

Nejvíce ale fanoušky kapely přirozeně zajímá, jak na tom je Vít Starý a Bořík je nejspíš potěší, zpěvák prý udělal pokrok a dokonce to vypadá, že se chystá koncert!

Fanynky Víta Starého se mohou radovat, podle Františka Boříka se prý během posledních měsíců jeho stav výrazně zlepšil. Klávesista dokonce pozval zpěváka na svou svatbu a tvrdí, že si dokáže představit znovuobnovit kapelu!

"Víťa je v pohodě. Občas se vidíme, naposledy byl před dvěma měsíci na mé svatbě. Kdybychom se dohodli – nás pět, tak jsem s tím úplně v klidu, ale v žádném jiném složení bych to dělat nechtěl," řekl výše zmíněnému webu.

Sen o společném koncertování má ale i Faitl! "Já mám taky takové soukromé přání, které jsem říkal Františkovi, když jsme sem šli. Chtěl bych se zkusit zeptat kluků, jestli bychom si příští rok nedali jeden koncert společně. Ale tím bych strašně předbíhal, takže to je moje tajné přání. Kdyby to někdy bylo jako dřív, tak bychom se k tomu lépe chovali. Když člověk o něco přijde, zjistí, co měl, a umí balancovat," tvrdí basák Mandrage.

Tak se necháme překvapit, jak to nakonec s kdysi populární kapelou nakonec dopadne, každopádně, držíme jim palce!