Byly doby, kdy byla kapela Mandrage na absolutním vrcholu české popmusic a fanoušci jí leželi u nohou. Pohledný frontman skupiny, Víťa Starý, byl idolem mnoha dívek i žen a slávu si užíval plnými doušky. Pak ale přišel velký zlom. Dodnes není jasné, co u zpěváka způsobilo jeho silnou závislost na tvrdých drogách. S tou Víťa Starý bojoval několik let a nakonec jej stála existenci celé kapely. Ta se totiž kvůli jeho problémům v roce 2020 rozpadla. Nešťastná událost ale byla pro Víťu možná impulsem k tomu začít se sebou něco dělat. Po konci skupiny totiž nastoupil do léčení. I když se ale se závislostí úspěšně popral, objevily se u něj jiné zdravotní problémy. Možná jsou důsledkem roků užívání drog.

Zanedbaná cukrovka, neuropatie a řídnutí kostí

Jak tvrdí jeden z kamarádů Víti Starého, frontman dnes už bývalé kapely Mandrage před lety onemocněl cukrovkou, jenže nemoc nijak neřešil, a tak se u něj rozvinuly nejrůznější problémy se zdravím. „Víťa má bohužel zanedbaný diabetes. Teď už k doktorům chodí, ale léta na to kašlal. A kvůli komplikacím s ním bohužel musel skončit v práci,” řekl zdroj z jeho okolí pro eXtra.cz s tím, že si chtěl zpěvák po konci kariéry vydělávat jinak.

Neléčená cukrovka u zpěváka vyústila v další dvě onemocnění. Jedním z nich má být neuropatie, která je poruchou nervového systému, kdy postižený trpí například zvláštními bolestmi anebo není schopen rozeznat teplo a chlad. Druhým je pak podle zjištění zmíněné redakce osteoporóza. Během to dochází k řídnutí kostí. V důsledku zdravotních komplikací nyní někdejší idol dívek a žen není schopen normální chůze a je odkázán na berle.

Může být hůř

Neléčená cukrovka ale může mít ještě horší dohru. Kvůli řídnutí kostí a neuropatii totiž hrozí, že zpěvák bude v budoucnosti upoutaný na invalidní vozík. „Musí chodit o holi a jeho situace je takové, že v jednom z nejčernějších scénářů skončí jako prezident na invalidním vozíku,” řekl ještě jeho kamarád a odkazoval přitom na prezidenta Miloše Zemana, který sám neuropatií trpí. Snad se ale zdravotní stav mladého Víti zlepší a všechno bude jako dřív. Za předpokladu, že se dá do pořádku, není vyloučeno, že by se mohl vrátit i na pódia a fanoušky opět bavit svým skvělým nadáním.