Dlouho připravované turné kapely Mandrage s názvem Dlouhej únor světlo světa nikdy nespatřilo. Tedy s výjimkou jediného koncertu, který se uskutečnil ve Foru Karlín. Stalo se tak proto, že frontman kapely Víťa Starý oznámil, že kvůli osobním problémům turné neodzpívá. A neobjevil se ani na zmíněném koncertu ve Foru Karlín. Tam ho v několika písních zastoupil zpěvák Sebastian Navrátil. Víťovi ale podle webu Expres nebylo zrovna po chuti, že místo něj zpívá někdo jiný.

Místo vděku studená sprcha

Víťa Starý tedy nelenil a Sebastianovi po koncertě poslal zprávu. Sebastian to uvedl pro web Expres s tím, že si už úplně nepamatuje, co přesně ve zprávě stálo, ale je si jistý, že to nic hezkého nebylo. „Byla to výtka,“ upřesnil zpěvák, který před rokem chtěl jen vytrhnout kapele Mandrage trn z paty.

„Mám ho všeobecně rád, i tu kapelu. Když jsme řešili, jestli to turné odjedeme a jestli bych to odzpíval celé, právě z těch důvodů, že by se ho to mohlo dotknout, jsem to hodně řešil. Nemám zapotřebí ho nahrazovat, a navíc to ani nejde. Takže jsem říkal, že ne. Tohle mi přišlo v rámci toho, že tam zpívá víc zpěváků, v pohodě,“ nechal se slyšet Sebastian, kterého k rozhodnutí vedly dobré úmysly.

Přiživovat se nechtěl

Velkými kamarády nikdy nebyli, přesto Sebastiana reakce Starého zaskočila. „Když jsme se potkali, pozdravili jsme se, ale že bych se s ním znal nějak dobře, to ne. Takže mě to trošku překvapilo, protože já jsem nebyl ten, kdo se na tom chtěl přiživovat. Odpověděl jsem mu něco v tom směru. To už nereagoval,“ řekl ještě Sebastian a popřál Starému, aby se mu dobře dařilo.

Víťa Starý po zrušení turné prakticky zmizel z očí veřejnosti. Stáhl se do ústraní, aby měl dostatek času a prostoru na boj se svými vnitřními démony. Podle všeho se ale z nejhoršího dostal. „Každého nás to nasměrovalo úplně jinam. Víťa… Víťa je v pohodě,“ řekl podle eXtra v rozhovoru pro ShowTime klávesista František Bořík loni v listopadu.