Vítek Starý na začátku roku oslavil 35. narozeniny a jeho život se po letech konzumace drog evidentně pomalu ale jistě vrací do normálních kolejí.

Zpěvák skupiny Mandrage má za sebou velmi bouřlivé období. Kvůli závislosti na drogách spadl na samé dno, musel rozpustit kapelu a dokonce měl vážné zdravotní problémy.

Na nejnovější fotce ale vypadá Vítek ve skvělé formě. Hudebník viditelně přibral a opět navázal kontakt s Pepou Bolanem, se kterým se předtím po rozpadu kapely rozhádal.

„Zdravíme,“ okomentoval Bolan společný snímek, který fanoušky naprosto nadchl. „Super kluci, dejte to zase dohromady. Strašně chybíte,“ vzkazují příznivci, kteří stále doufají, že se Mandrage jednou vrátí na scénu.

Vztahy mezi členy zaniklé kapely byly přitom dlouho na bodu mrazu. Po rozlučkovém koncertu ve Foru Karlín, který proběhl začátkem února roku 2020, Bolan na Starém nenechal nit suchou.

„Já jeho démonům nerozumím. Že byl někde na léčení, vůbec nevím. Nefungujeme. Kapela ukončila činnost. To je celé. A je to definitivní konec,“ řekl tehdy deníku Blesk naštvaný kytarista.

„U Vítka je ten problém, že jednou tvrdí, že chce strašně hrát, protože mu kapelové pauzy nedělají dobře, a podruhé, že nechce hrát vůbec. Čert aby se v něm vyznal,“ dodal Pepa.

Víťa se dal s pomocí rodiny dohromady

Vít Starý měl skvěle rozjetou hvězdnou kariéru a Mandrage se báječně dařilo. Rychlá sláva ale byla pro zpěváka doslova destruktivní a brzy propadl závislosti na pervitinu.

Situace byla nakonec natolik neúnosná, že se zbylí členové kapely rozhodli kapelu rozpustit. Starý navíc trpí cukrovkou a díky neřízenému životnímu stylu a neléčené nemoci nakonec přišel o část nohy.

Hudebník se poslední dobou držel stranou od mediálního zájmu a dával se dohromady, což se mu evidentně povedlo.

Ostatně, že je na tom mnohem lépe, potvrdili na začátku roku přátelé Vítka, kteří potvrdili, že je na tom mnohem lépe a pomalu se připravuje i na návrat do showbyznysu.

„Víťa se dal s pomocí rodiny dohromady. Především díky své mamce, která za ním vždycky stála. Je v pohodě, pracuje v divadle, kde dělá takového kulisáka, prostě všechno, co je zrovna potřeba. Skládá písničky, staví novou kapelu a maluje. Má fajnovou holku, spokojený vztah. Do hospody už skoro vůbec nechodí,“ prozradil tehdy webu primazeny.cz zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.

„O tu nohu, jak se psalo, nepřišel, ale musí se strašně moc hlídat. Držet životosprávu. S tou jeho cukrovkou to není žádná sranda. On ji dlouho neléčil, kašlal na to a ničil se. Měl hodně divoký období. Že kapela Mandrage kvůli jeho problémům vydržela tak dlouho, je v podstatě zázrak. Konec se čekal daleko dřív. Poslední roky v kapele nebyly vůbec hezký. Bylo tam toho ale víc. Víťovi se třeba nelíbilo směřování kapely, některé písničky, co napsal Pepa Bolan, mu byly proti srsti,“ doplnil informátor.

V době své největší slávy Starý rozpůjčoval spoustě lidem peníze, které už ale zpátky nikdy nezískal a když spadl do závislosti, většina „přátel“ se k němu otočila zády.

Nyní to ale vypadá, že se pro Starého konečně blýská na lepší časy. Nezbývá než mu popřát mnoho sil a třeba se fanoušci Mandrage opravdu dočkají comebacku.

Související články