Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Víťa Starý a Mandrage: Kapela se ozvala, démony už hájit nechce

Vít Starý
Vít Starý
Zdroj: Profimedia
Vít Starý

O Vítovi Starém není několik měsíců slyšet, zpěvák kapely Mandrage se po provalení jeho aféry s drogami doslova vypařil z povrchu zemského. Kytarista Pepa Bolan uvedl vše na pravou míru. 

Cesta 

Skupina Mandrage se rozpadla a její členové oznámili definitivní odchod ze scény. S fanoušky se rozloučili posledním koncertem. Na ten už ale Víťa Starý ani nedorazil. Všichni zpěvákovy drogové excesy dlouho kryli, ale když začali ztrácet rovnováhu, museli s pravdou ven. Závislost na pervitinu rozežrala skupinu a nebylo možné pokračovat. Velkou měrou za to mohla nespolehlivost a věčné sliby. 

Matka Starého se k situaci, která se několik měsíců propírala v médiích, vyjádřila. "Ano, léčbu absolvoval, a to na přelomu prosince a ledna. Není to ale krátkodobá záležitost. Vít je v pořádku, rodina i přátelé ho podporují," snažila se uklidnit dohady o stavu syna. 

Mizivá naděje 

Rodina za Vítem sice stojí, ale jeho bývalí kolegové z kapely mají jiný názor. Tím nejhlasitějším je Pepa Bolan. Ten za svého kamaráda dlouho bojoval a snažil se ho pochopit, ale poslední dobou si nebere servítky. "Já démonům nerozumím," říká rozhodně. Kytarista a skladatel nese těžce i to, že musel ze dne na den řešit složitou životní situaci. Přišel o všechnu práci a zůstal bez příjmů. 

"Nevím, že byl na léčení. Nefungujeme. Kapela ukončila činnost. To je celé. A je to definitivní konec." Naštěstí měl v rukávu záložní profesi a dostal se k práci tatéra. Baví ho to a může se každý den umělecky vyřádit. Díky svému zájmu, kterému se začal věnovat profesionálně, překonal těžké časy a nedostal se do situace, kdy by pomýšlel na sebevraždu. Ve studiu se stýká se spoustou fanoušků, kteří se na obnovení kapely a Vítkův stav neustále ptají. Nikdo z nich ale neví, jestli se kapela někdy v plné síle vrátí. Fanoušci stále věří, členové Mandrage bohužel už nedoufají. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky