Za rozpadem kapely Mandrage stojí zejména drogová závislost frontmana Víta Starého. Kluci se však k ničemu nechtěli vyjadřovat. Podotkli jen, že mu vždycky nabídnou pomocnou ruku a dodali, že Vítek potřebuje hlavně klid.

To potvrzuje i jeho maminka Jana. „Myslím, že se nepotřebuje zviditelňovat. Potřebuje klid a pohodu,“ vysvětlila Expresu. Zpěvák se potřebuje dát dohromady a o tisíce fanoušků v publiku zrovna nestojí. Konec konců nikdy to nebyl žádný extrovert.

Vítek podstoupil léčbu

Spekuluje se o tom, že do drog spadl právě kvůli tomu. Pomáhaly mu překonat stud. Nyní je ale všechno na dobré cestě. „Víťa se má dobře, pracuje na sobě,“ prozradila. „Je v pořádku, rodina i přátelé ho podporují,“ dodala jeho maminka.

Zda bude Vítek ještě někdy zpívat, říct nechtěla. Nechtěla se vyjadřovat ani k tomu, že kytarista Pepa Bolan bude psát o Mandrage knihu. Nešlo si ale nevšimnout lehkého rozhořčení. „Ať si Bolan dělá, co chce. Mě ani Víťu ten člověk nezajímá,“ rozohnila se.

Vše je na dobré cestě

Je tedy možné, že Bolan svým jednáním Víťu naštval. To on vždy mluvil s médii a ne všechno bylo, jak to vypadá. „Všichni jsme do poslední chvíle věřili tomu, že to zvládnem a že to bude fajn. Že odejdeme ze scény s čistým štítem a třeba se zas jednou, celí šťastní, vrátíme,“ znělo vyjádření kapely ke zrušení turné.

„Naše plány ovšem náhle vzaly za své. Navzdory tomu, že jsme se všichni snažili, aby se Víťa dal dokupy, navzdory tomu, že jsme minulý týden začali všichni zase zkoušet, navzdory Víťovu zdánlivě znovu nabytému elánu, navzdory všem dohodám. Víťa s námi před dvěma dny opět prakticky přerušil komunikaci, v jedné z mála SMS zpráv, které nám poslal, stálo, že chce turné zrušit. A tak se nedá nic dělat,“ dočtete se na Instagramu.

Vrátí se na pódia?

Maminka zpěváka tvrdí, že všechno bylo trošku jinak. Jak? To neprozradila. Mnohem podstatnější, než rozpad kapely, je pro ni zdraví jejího syna.

„Léčbu absolvoval, a to na přelomu prosince a ledna. Není to ale krátkodobá záležitost,“ potvrdila to, v co všichni doufali. Vítek se pomalu vrací do normálu a žije svým vlastním životem stejně jako bývalý členové kapely.

Ti mu jsou za všechno bezmezně vděční. „Děkujeme Víťovi za všechno, nebejt tebe, tahle kapela by ani nevznikla a nikdo z nás by dneska nebyl takovej, jakej je,“ vzkázali mu.