Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mandrage pozastavili činnost. Ani členové kapely neví, kde Starý momentálně je

Vítek Starý a přítelkyně Bára
Vítek Starý a přítelkyně Bára
Zdroj: Šíp
Vítek Starý a přítelkyně Bára

O drogové závislosti frontmana kapely Mandrage už ví takřka každý. Konec konců prozradili to sami členové, když uvedli, že má Víťa Starý špatné období. Z toho důvodu se skupina následně rozpadla a Víťa je nyní neznámo kde. 

Vít Starý měl s drogami problémy už několik let. Kapela se na základě toho rozpadla a nyní si Víťa musí pomoci sám. Alespoň tak zní stanovisko Pepy Bolana a Michala Faitla, kteří se mu však snažili v průběhu působení Mandrage pomáhat, co to šlo. Víťa byl totiž vždycky introvertní a těžce se mu vystupovalo. O slávu nikdy nestál a promlouvat k veřejnosti mu dělalo veliké problémy. Komunikaci s médii postupně převzal právě Bolan, jenž měl kapelu jako svoje dítě a těžce se mu s rozpadem vyrovnává. Sám naznačil, že to už nějakou dobu čekal a vlastně mu spadl kámen ze srdce.

Zrušené turné

Když měli Mandrage odehrát svůj poslední koncert ve Foru Karlín, Víťa se na to prostě vykašlal a kluci ho museli absolvovat bez něho. Podpořit je přišlo spousta českých a slovenských hvězd. „Víťa s námi před dvěma dny opět prakticky přerušil komunikaci, v jedné z mála SMS zpráv, které nám poslal, stálo, že chce turné zrušit. A tak se nedá nic dělat,“ napsali Mandrage na Instagram.

Nikdo tedy netuší, kde by mohl Víťa být. Jedna z možností je, že momentálně pobývá v léčebně. To je ovšem jen spekulace. Možná, že Víťovi ale opravdu došlo, že takhle to dál nejde a musí se jít léčit. Za předpokladu, že to neudělá, na koncertní pódia se vrátí sotva.

Láska jako trám

Kromě odvykací kůry v léčebně by mu mohla pomoci ještě jedna věc. Láska! Na Facebooku totiž lze vidět, jak se na snímcích tiskne k jakési Báře. S tou Starý chodil. O tom svědčí i její komentáře u fotek. „Kvůli těm chvílím,“ napsala ke společnému snímku s Vítem. Jedná se o tatáž dívku, která frontmana Mandrage doprovázela na předávání Cen Anděl roku 2018.

„Fotí se moc rád,“ připsala k dalším snímkům. Doufejme, že Starý bude chtít být v jejích očích hrdinou a ze dna se dostane. V to do poslední chvíle věřili i zbylí členové. „Všichni jsme do poslední chvíle věřili tomu, že to zvládnem a že to bude fajn. Že odejdeme ze scény s čistým štítem a třeba se zas jednou, celí šťastní, vrátíme. Naše plány ovšem náhle vzaly za své,“ svěřili se na sociální síti.

Rozpad místo pauzy

„Navzdory tomu, že jsme se všichni snažili, aby se Víťa dal dokupy, navzdory tomu, že jsme minulý týden začali všichni zase zkoušet, navzdory Víťovu zdánlivě znovu nabytému elánu, navzdory všem dohodám,“ dodali a vysvětlili, proč kapela končí úplně. Původně mělo totiž jít jen o pauzu před turné Dlouhej únor.

„Rozhodli jsme se, že turné Dlouhej únor bude naším posledním. Alespoň na nějakou dobu. Náš zpěvák Víťa teď prochází těžším obdobím a bude potřebovat nějaký čas a pomoc, aby ho zvládl. Jako kapela tak v tuto chvíli nejsme schopni nikomu nic slíbit. Můžeme však slíbit Víťovi, že ho neopustíme a uděláme vše pro to, aby mu bylo lépe,“ zveřejnili tehdy. Teď už je ale jasné, že nejde o pauzu, ale o rozpad.

„Protože kapelní život zdravé životosprávě dvakrát neprospívá, rozhodli jsme se s koncem února pozastavit činnost kapely Mandrage do té doby, než se dá Víťa zase do kupy a od března dál neplánujeme žádné další koncerty. Vám všem bychom chtěli moc poděkovat. Spolu s vámi jsme prožili to nejhezčí období našich životů,“ popsali situaci kluci, když měli ještě naději v návrat.

Fanoušci doufají, že se s tím Vítek třeba ještě popere a na pódia se vrátí. Je však otázkou, zda zvládne koncertní prostředí a nepropadne opětovně drogám. Možná by bylo nejlepší, kdyby si později našel práci úplně mimo obor. Bylo by to pro něho menší riziko.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky