Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Víťa z Mandrage v tom není sám: I tito slavní propadli drogám

Martin Kocián, Tereza Pergnerová, Vít Starý
Martin Kocián, Tereza Pergnerová, Vít Starý
Zdroj: archiv
Martin Kocián, Tereza Pergnerová, Vít Starý

Není žádným tajemstvím, že frontman kapely Mandrage má problém s drogami. Konec konců právě kvůli tomu se kapela rozpadla. Vítek Starý ale není zdaleka jediným ze slavných lidí, kdo se se závislostí potýká nebo potýkal.

„Náš zpěvák Víťa teď prochází těžším obdobím a bude potřebovat nějaký čas a pomoc, aby ho zvládl. Jako kapela tak v tuto chvíli nejsme schopni nikomu nic slíbit. Můžeme však slíbit Víťovi, že ho neopustíme a uděláme vše pro to, aby mu bylo lépe,“ napsala kapela Mandrage na Instagram před pár měsíci.

Za rozpadem byly problémy Víti Starého, který byl odjakživa velmi introvertní a dělalo mu potíže jen vyjít na jeviště. Drogy mu zřejmě dávaly odhodlání, ale zároveň ho táhly ke dnu. Kapela postupně dospěla k úplnému konci.

Zkušenosti s drogami přiznal i superstárista Sámer Issa. „Patřil jsem do zlaté mládeže, kde je tento styl života běžný. Člověk buď ochutná a řekne, nepotřebuju to, je to zbytečnost, nebo na tom skončí,“ uvedl Issa pro lui.cz

Byl jsem mladej, byl jsem bláznivej a v mém věku si každej nějak užívá, takže i já jsem zkusil skoro všechno,“ přiznal. Nemá ani cenu zapírat. O jeho bujarém životním stylu se ví.

I jinou kapelu rozložily drogy

S pervitinem dlouhodobě bojoval bývalý člen skupiny Lunetic Martin Kocián. „V roce 1994 přišel kamarád a hodil mi kamínek do okna, že nejde do školy, ať taky nejdu, a šli jsme k němu domů a u něj jsem si dal poprvé lajnu pervitinu. Dva dny jsem nespal a dva dny nešel do školy a byl to na droze hezký zážitek. Pak jsem do toho spadnul,“ řekl Kocián webu eXtra.cz.

S drogami však úplně nesekl. „Dám si jednou za půl roku pro zábavu, když si chci zavzpomínat na staré časy. Jinak na to kašlu, žiji normální život, chodím na koncerty, jsem všude včas a varuji před pervitinem každého, protože jsem v tom fakt lítal a škoda každého mladého života. Chvíli to dává, ale pak si to dvakrát tolik vezme,“ popisuje zpěvák.

Tereza Pergnerová to dokázala

Svými démony z minulosti se netají ani moderátorka Tereza Pergnerová. Ta poprvé zkusila heroin, když se zamilovala do kluka, který ho bral.

„Vůbec jsem tomu nerozuměla. Nerozuměla jsem, proč se se mnou pere o peněženku, jeho výlevům, pro mě to byla naprosto neznámá situace. Pak přišla první dávka a skoro bych řekla, že v ten okamžik jsem byla závislá a že se stal největší problém mého života,“ popsala Pergnerová, jak to všechno začalo v pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlase.

„Skoro několik měsíců vypadal heroin jako cesta k nirváně a oproštění se od starostí. Najednou svět vypadal úplně jinak. Brzo vznikne fyzická závislost a ty další dávky přicházejí jen proto, abych mohla vstát z postele a mohla vykonávat běžné činnosti,“ prozradila. Naštěstí už jsou z toho všichni, doufejme, venku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU