Vítek Starý se už několik let neukazuje na veřejnosti, čas od času ale do médií proniknou novinky o jeho životě. Poslední zpráva je ale skutečně šokující.

"Víťovi museli amputovat část nohy. Je silný diabetik a už to nešlo jinak," prozradil dobře informovaný zdroj z okolí zpěváka webu Sedmička. Starý se údajně pokoušel několikrát dostat ze závislosti na pervitinu v různých léčebnách, zda se mu to ale podařilo, ví jen on sám.

O zdravotních problémech bývalého idola dívčích srdcí se šuškalo již před časem, kdy se webu Extra ozval blízký přítel Starého. "Víťa má bohužel zanedbaný diabetes. Teď už k doktorům chodí, ale léta na to kašlal. A kvůli komplikacím s ním bohužel musel skončit v práci. Chodí chudák o holi, hrozí mu i invalidní vozík," prozradil tehdy kamarád hudebníka. V té době už Vít chodil o berlích a kvůli zdraví přišel o práci.

Konec Starého i Mandrage

Vít Starý býval pohledný mladý muž, který měl našlápnuto na dlouhotrvající hvězdnou kariéru. Úspěch si ale vybral svoji daň a psychicky křehký hudebník začal užívat pervitin.

Poprvé frontman Mandrage vyděsil svým vzhledem fanoušky na začátku roku 2020, když se ukázal na veřejnosti se zcela zdevastovaným chrupem. V pořadu Český mejdan s Impulsem 2019, který tehdy vysílala TV Prima, se proměnil z blond hezouna na vyhublý a bezzubý stín s tmavými kruhy pod očima. Pár týdnů po tomto vystoupení ukončila činnost kapela Mandrage. Tehdy se Starý pokoušel se svými démony zabojovat, dodnes ale není jasné, zda v konzumaci drog pokračuje či nikoliv.

"S Víťou je to složité. Jde mu čistě jen o hudbu, je to umělec tělem a duší, a někdy si nerozumí s lidmi kolem sebe, i v Mandrage odmítal řešit byznysové věci. Tak uvidíme, jak mu to vyjde, zda se s někým dokáže domluvit. A hlavní je, jak na tom bude zdravotně, protože diabetes je prevít. Není to žádná legrace," sdělil výše zmíněnému webu v dubnu 2022 přítel Starého.

Kromě cukrovky trpí zpěvák takzvanou neuropatií, tedy poruchou nervového systému, při níž dochází ke ztrátě citu pro dotyk, mravenčení, neopodstatněné bolesti, ale také k neschopnosti rozeznat horko či chlad. Dalším zdravotním problémem, který ho trápí, je osteoporóza, neboli řídnutí kostí, které způsobuje křehkost kostí a také vyšší riziko komplikovaných zlomenin. "Musí chodit o holi a jeho situace je taková, že v jednom z nejčernějších scénářů skončí jako prezident na invalidním vozíku," dodal dobře informovaný zdroj. Jak nyní zamává s křehkou psychikou Víta Starého amputace nohy, ukáže až čas. Jedno je ale jasné, fanoušci se jeho návratu na pódia jen tak nedočkají.

Starý už v roce 2019 nepůsobil vůbec zdravým dojmem

Související články