Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jaký byl vztah Lexe Barkera a Pierra Brice. V soukromí si vůbec nerozuměli

Old Shatterhand, Vinnetou
Old Shatterhand, Vinnetou
Zdroj: Profimedia
Old Shatterhand, Vinnetou

Vinnetou je legenda, kterou zná každý. Ústřední dvojice všech filmů byla vzorem především pro chlapce. Lex Barker ale slávu ve skutečnosti neustál. 

Floutek

Lex Barker (†54) byl před kamerou uhlazený a rozvážný, ale ve skutečnosti šlo o rebela a buřiče. Pocházel ze zbohatlické rodiny a otec byl vlivný makléř. Na co si malý Lex vzpomněl, to dostal. Užíval si pohádkové dětství a neměl tušení o reálném světě.

Když se rozhodl pro kariéru herce, celá rodina se mu vysmála. V cestě za snem ho ale nezastavilo ani otcovo ultimátum a strach o rodinné jmění. Na univerzitě nepodával světoborné výkony a profesoři ho nechávali proklouznout do vyšších ročníků jen díky známému jménu. Nakonec Princeton opustil a začal hrát. Lexův otec takové rebelantství nerozdýchal a syna vydědil. Mladý muž tak přišel o miliony dolarů a musel se postarat sám o sebe. 

Lex Barker překvapil. Jeho hvězda stoupala a za svůj život si na konto připsal spoustu výrazných rolí. Ženy nestačil odhánět, ale tu pravou za celý život nenašel. Oženil se pětkrát a zemřel přímo na ulici, kde dostal ve svých čtyřiapadesáti letech infarkt. Byl zpopelněn a jeho manželka Carmen Cervera (77) ostatky převezla do Španělska. 

Jako Tarzan nebo Old Shatterhand byl ale nezapomenutelný. O stejnou roli se původně ucházel Pierre Brice (†86), který se nakonec proslavil jako Vinnetou. 

Jiný 

Pierre Brice byl opakem Barkera. Desítky let strávil po boku ženy Helly a láskou k ní se netajil. Jako recept na spokojený vztah "předepisoval" respekt, toleranci a úctu. Nikdy nešli spát rozhádaní a skvěle se doplňovali. Herectví měl rád, ale nenaplňovalo ho tak, jak by si přál. Pyšný byl mimo jiné na humanitární pomoc, kterou pomáhal organizovat. Sehnal dva miliony německých marek a s konvojem, který vedl, je roku 1995 vezl do válečné oblasti v Jugoslávii. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky