Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Víme, jak prožijí Vánoce známé tváře

Zjišťovali jsme, jak nejkrásnější svátky roku tráví některé známé tváře. Například Kateřina Brožová luxuje stůl s cukrovím i na návštěvách, Aleš Cibulka vzal Vánoce na milost až nedávno, Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy se Vánoci "prokoštuje" a Heidi Janků se chystá do teplých krajin. A o Vánocích se rozpovídali také Marie Retková, Patrik Hezucký nebo Lenka Fialová Novotná.

Kateřina Brožová: „Co si napeču, to si také sním“

Jaké budou vaše letošní Vánoce?
Určitě krásné! K Vánocům mám velmi kladný hezký vztah. Protože mám mnoho práce, a před Vánoci obzvlášť, klidné jsou pro mě až v okamžiku, kdy všechno nakoupím, připravím, napeču, nakrmím rodinu, rozdám dárky. Ta klidná chvíle přichází až kolem deváté večer na Štědrý den, kdy ze mě veškerý stres spadne. Vždy si tento čas velmi užívám, protože během celého roku takových okamžiků kvůli shonu a množství práce skutečně není mnoho.

Jak jste na tom s pečením cukroví? Pečete ráda, anebo dáváte přednost darovanému či kupovanému cukroví?
Peču cukroví už od svých osmi let. A co si napeču, to si také sním a většinou vyluxuji stůl s cukrovím i při návštěvách. Mojí specialitou jsou vanilkové rohlíčky a podle aktuálních časových možností v daném roce peču ještě několikero dalších druhů. Miluji sladké, a proto se na vánoční cukroví, a nejen na to moje, moc těším. Zdatně mi pomáhá i moje Kačka. Čím je starší, tím se zapojuje raději.

Je něco, co se vám na Vánocích nelíbí?
V posledních letech začínají už takřka na konci září. Ze všech stran na nás vyskakují reklamy, abychom nakupovali, nakupovali a nakupovali. I když je pravda, že bez dárků si Vánoce neumím představit, neměly by být jen o nich. Kromě toho mi nedělají dobře ta pouliční kapří jatka. Sama jsem rybářka, ale rybu bych nezabila. Přestože si neumím přestavit štědrovečerní večeři bez kapra, myslím si, že bychom si pro něj měli raději zajít na určené místo na sádky.

Zažila jste někdy nějakou vánoční pohromu?
Nebyla to až taková pohroma, ale pamatuji si, že nám jednou od svíček chytly vánoční řetězy, a to byl fofr! Tehdy jsme ještě měli místo elektrických svíček voskové, to jsem byla ještě malá holka. Rychle jsme hasili a naštěstí včas uhasili.

Jaké byly vaše Vánoce v dětství?
Na Vánoce v dětství vzpomínám obzvlášť ráda. Protože zaručeně každé Vánoce byly zasněžené. Netrávili jsme je jen v úzkém rodinném kruhu, ale ve společnosti mnoha lidí. Jezdívali jsme do Špindlerova Mlýna na chatu, která patřila Českému hudebnímu fondu, a můj tatínek coby houslista měl možnost si zažádat o pobyt. Trávili jsme tam vždy týden, a buď to byl týden se Štědrým dnem, nebo se Silvestrem. A když byl se Štědrým dnem, měli jsme ve velké jídelně obrovský vánoční strom a pod ním všechny ty dárky pro všechny rodiny, které v chatě tu dobu pobývaly.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky