Viktor Král se narodil v červenci 1968 a už jako dvanáctiletý se poprvé postavil před kameru.

V době natáčení Návštěvníků měl za sebou již herecké zkušenosti z filmů Krakonoš a lyžníci, Muži přes palubu nebo Sonáta pro zrzku.

Netrvalo dlouho a přicházely i další nabídky na role, například v podobně laděném sci-fi seriálu Létající Čestmír, který vystřelil Krále na výsluní.

Viktor ovšem dospíval a zájem o jeho herecké schopnosti byl čím dál menší. Jeho posledním filmem byl snímek Uloupené dětství z roku 1987.

Poté nadějný herec nastoupil na elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze a slehla se po něm zem.

Když studium dokončil, využil Král své manažerské schopnosti a od roku 1991 se zaměřil na uklízecí a čisticí techniku, na vysavače a další pomocníky a nastoupil do společnosti LUX. Jeden čas byl dokonce generálním ředitelem pobočky ve Švýcarsku.

„Zde jsem se trochu přiblížil ke schopnostem Adama Bernaua,” okomentoval kdysi bývalý herec „Konkrétně to bylo na hodině fyziky, kde jsme řešili teorii relativity. To byl jediný okamžik,” doplnil Král.

V srpnu roku 2012 pak přijal nabídku společnosti Godfreys, která se specializuje na zahradní techniku a vysavače.

Život na Novém Zélandu

Aktuálně zastává funkci Area Manager Franchisee v Auckland na Novém Zélandu, kde žije zde s manželkou a dvěma dcerami.

Ačkoliv ze showbyznysu již v mládí utekl, v roce 2003 se u režiséra Jindřicha Poláka sešel Král v jeho pracovně s Josefem Dvořákem, Dagmar Patrasovou a Jiřím Datlem Novotným, který už dnes není mezi námi.

I po letech kolegové na Viktora vzpomínají pouze v dobrém. Když se v rozhlase potkali Patrasová, Josef Dvořák a Klára Trojanová, přišla řeč i na něj.

„Před nějakým časem mi zatelefonoval,“ prozradil Dvořák, kterému prý Král slíbil, že budou pravidelně v kontaktu, nakonec se ale již kamarádovi z dob minulých neozval.

„Říkal, že žije s rodinou na Novém Zélandu a že se znovu ozve, ale zatím k tomu nedošlo,“ prozradil herec. „Docela jsem se na něj těšil, zajímalo mě, co dělá,“ dodal lehce zklamaně Dvořák.

Od dob své největší slávy se Viktor Král změnil k nepoznání. Bývalá dětská hvězda má na svém pracovním profilu Linkedin aktuální snímek, na kterém by ho dnes asi poznal málokdo. Místo ofiny a kratšího mikáda má podnikatel pleš, přesto ale působí o pár let mladší, než ve skutečnosti je.

Král se za dobu své herecké kariéry objevil celkem ve třech seriálech a devíti filmech a jeho herecká dráha trvala přesně sedm let.

Zdroje: ČSFD, Dotyk

Související články