Viki vždycky chtěla být fit. „Můj táta je bývalý desetibojař. To vedení ke sportu jsem měla odmalička. A já sama jsem si to taky zamilovala. Myslím, že se to s jídlem krásně doplňuje, ze vybíjím tu energii,“ říká Viki v medailonku pořadu.

Jednu dobu ale zřejmě energii vybíjela více než dost, jelikož zhubla až na kost. Jistě tomu nepřispěla ani účast v soutěži Česká Miss, kde je potřeba splňovat určité parametry. „Byla jsem v semifinále,“ podotýká Viki.

Viki byla v soutěži krásy

S problémy s anorexií se svěřila na stránce seleví.cz, což je společný projekt jí a dalšího soutěžícího MasterChefa – Pepy Nemravy.

„V pubertě se mi začala najednou měnit postava a já začala hodně řešit své tělesné proporce. Tlustá jsem nikdy nebyla, ale ani ne vyloženě hubená. Měla jsem zdravé ženské tvary – postava krev a mléko, ale já si začala připadat tlustá. Začala jsem hodně omezovat jídlo a ještě více sportovat. Jídlem, sportem a svou postavou jsem byla doslova posedlá. Zhubla jsem tolik, že okolí se o mně začalo vážně bát. Asi největší strach o mně měla má máma, která mě z anorektického období nakonec pomohla dostat,“ zní její zpověď.

Dříve trpěla anorexií

Na maminku Viki nedá dopustit a nikdy jí nezapomene to, co pro ni udělala. „Začaly jsme si spolu více povídat a taky jsme začaly společně vařit. Já si vždy vymyslela, na co bych měla chuť a společně s mámou jsme recept odlehčily, abych neměla z jídla příliš velké výčitky. Tenkrát jsem vaření propadla a postupně začala znovu objevovat i lásku k jídlu,“ pokračuje Viki.

„Máma pro mě představuje nejvíc, co jde. S mámou se hrozně milujeme. Máme krásný vztah. Když jsme v Kyjově, tak jsme spolu a právě vaření je to, co nás spojuje a kdy trávíme spolu hodně času. Připravujeme dobroty pro naše kamarády, které zveme a užíváme si super čas,“ pěje na maminku ódy v medailonku.

Vaření je pro ni vším

Za problémy s anorexií mohl být i ne příliš vřelý vztah s otcem. „Vzhledem k tomu, že se moji rodiče rozvedli, tak už nejsme v takovém kontaktu jako dřív a náš vztah je teď velice chladný. Vřelý ale nikdy nebyl. O tom, že jsem se přihlásila do MasterChefa ví a věřím, že mi drží palce a podporuje mě,“ tvrdí Viki.

To je pro Viki typické. Je stále plná entuziasmu, kterým své okolí vždycky nakazí. Říká o sobě, že je Moravačka, která má ráda lidi a ráda je hostí. Kromě svých koníčků – sportu a vaření – zvládá ještě studovat sociologii.

S Pepou Nemravou má projekt Sele ví

Je jasné, že při zkouškách to musí být nervy, a proto si Viki čas zpříjemňuje sladkým. „Mám hodně ráda sladké. Moje maminka vždycky říká, že já jsem taková choco baby,“ podotýká.

Účast v MasterChefovi je její veliký sen. „Vyhrát by to měla výrazná osobnost. Showman, co zaujme lidi a tohle já splňuji,“ dodává Viky.