Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princezna Viktorie: Zbavila se anorexie a podlehla kouzlu svého osobního trenéra

Zdroj: profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Švédsko stojí neprávem ve stínu britské monarchie, ale jeho historie píše dodnes téměř pohádkové příběhy. Korunní princezna Viktorie Švédská patří mezi ty členy královské rodiny, kteří se nebojí ukázat svou pravou tvář a sdílet střípky z rodinného života na sociálních sítích.

Zálusk na trůn

Korunní princezna Viktorie Švédská se narodila v roce 1977. První tři roky žila v nejistotě, nepřeskočí-li ji mladší bratr v následnictví trůnu, ale zachránila ji zákonná úprava. Žezlo jí předá otec Karel XVI. Gustav. Jako záložní plán může uplatnit svůj svůj nárok na britskou korunku, je v dobré výchozí pozici - na 196. místě. 

Victorie Švédská má mnoho povinností za hranicemi své země. Setkání s vévodkyní Kate patří mezi ty milé.

Dvanáct let studia

Svou tour za diplomem začala na základní škole a gymnáziu ve Stockholmu. Pokračovala na Univesité Catholique de l´Quest v Anger, ale svou spanilou jízdu musela přerušit kvůli programu pro švédský parlament. Francii vyměnila za Yale a Connecticut, ale o dva roky později už docházela na washingtonskou ambasádu a do sídla OSN v New Yorku. V roce 2000 byla nucena vrátit se na čas domů a absolvovat studijní program Švédské akademie národní obrany a sáhnout si na dno svých fyzických i psychických sil při povinné vojenské službě. Po zápřahu si šla "odpočinout" na univerzitu do Stockholmu, ale vydržela sotva rok a už byla zase na cestách daleko za hranicemi pod záštitou ministerstva zahraničí, které jí vyslalo na tajnou stáž pro diplomaty. Titul bakaláře nakonec získala - na Uppsalské univerzitě až v roce 2009.

Vyvolený Daniel

Jako přímá následnice trůnu spadla Viktorii do klína nejen privilegia, ale i povinnosti. V roce 1995 v den svých osmnáctých narozenin, kdy se konají bujaré oslavy na její počest, poprvé vystoupila na veřejnosti a záhy představila svého přítele Daniela Collerta. Mladík pocházel ze stejných společenských kruhů a podržel princeznu během hektického období v USA i při boji s anorexií. V roce 2001 přišel rozchod jako blesk z čistého nebe.

Estelle a Oscar zdárně sekundují dětem z britské královské rodiny.

O pár měsíců později už se po boku princezny objevoval jeho jmenovec Daniel Westling. S královským osobním trenérem se oťukávali dlouhých sedm let, ale nakonec Viktorie dala nesmělému muži, kterému není pozornost moc příjemná, šanci a v roce 2009 požádali švédský parlament o schválení sňatku. Během deseti let harmonického manželství přišly na svět dvě děti - Estelle Silvia Ewa Mary a Oscar Carl Olof.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky