Co vedlo k rodinné rozepři, která skončila smrtí známého manželského páru, není zatím úplně zřejmé. Podle výpovědi čtrnáctiletého syna Davida, který byl podle dostupných informací tragédii přítomný i s mladšími sourozenci, za tím ale byla žárlivost. 

Jak uvádí turecký web Hurriyet, mladík uvedl, že se jeho rodiče pohádali na základě nespecifikovaných sms zpráv v mobilním telefonu Victorie. 

Později se ale konflikt zvrhl a skončil tím, že David Thomas Blyth nejprve zastřelil svou choť a následně spáchal stejnou zbraní sebevraždu. Pomoc záchranných složek podle všeho měl přivolat právě David. 

Manželé měli mít hezký vztah

Pro český web Extra.cz se k události již vyjádřil rodinný právník zpěvačky David Němeček. Podle jeho názoru nic nenasvědčovalo tomu, že by se v rodině v poslední době schylovalo k násilí toho nejhrubšího zrna. 

“Určitě ne. Oni měli v zásadě velmi idylický a příjemný vztah. To, že by tomu bylo jinak, se rozhodně nezakládá na pravdě. Jde o velkou a nečekanou tragédii,” popsal David Němeček, kterého incident velmi překvapil. 

V současné době zdrceným pozůstalým advokát pomáhá vyřizovat nezbytné úřední náležitosti, které jsou spojené s úmrtím české občanky v zahraničí. 

Kde bude pohřeb, není jasné

“Situace je pro rodinu velmi nepříjemná a celou záležitost řešíme již nějakou dobu. Co se týká obecně převozu těla zpět do České republiky, tak to se řeší s ambasádou a následně si tělo nebo těla přebírají pohřební služby. To je takový klasický postup,” popsal Němeček, jak vyřizování probíhá. 

“Jednotliví konzulové pomáhají rodinám při řešení těžkých situací a pomáhají případně s návratem do Česka,” dodal. 

Současně také médiím předal vzkaz, který vyslovili příbuzní zemřelé Victorie Velvet. Pro ty je její smrt pochopitelně velkou a bolestnou ztrátou. 

Rodina požádala o soukromí

“V této těžké době bychom rádi požádali o respektování soukromí rodiny. Ztráta blízkých je nesmírně bolestivá, přičemž celá rodina potřebuje čas na zpracování tohoto neštěstí a zajištění všech nezbytných náležitostí, které s těmito okamžiky souvisí,” uvedli. 

Jak to bude s posledním rozloučením a zda proběhne v České republice, zatím není jasné a je to nyní předmětem dalších debat. 

“Aktuálně řešíme operativní záležitosti s tím spojené. O konání posledního rozloučení budeme informovat,” uzavřel David Němeček.

Související články